Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy étkezés, zabálás előtt...

Nagy étkezés, zabálás előtt mit érdemes enni, vagy szedni, hogy könnyebben tudjuk emészteni az ételt?

Figyelt kérdés

Karácsony vagy szülinap, gondolom másnál is szól a nagy kajálásról, sokszor ész nélkül! Utána mindenki kapkodja a Bilagitot meg az egyéb emésztés segítőket.

Van esetleg valami praktika, ami már a kajálás előtt alkalmazva, segíti az emésztést, és nem szenved annyira az ember a nagy teli hasától? (Tudom, nem egyek ész nélkül, de van mikor annyira jól esik, hogy na még egy kicsit....)



2016. jan. 14. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A túlevést semmi nem fogja kompenzálni. Sokkal egyszerűbb, ha normális mennyiséget eszel. Egyébként tud segíteni a pancreatin enzim, de ez sem csodaszer, ha leterheled a gyomrod horror adaggal.
2016. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Utána egyél egy teáskanál szódabikarbónát.
2016. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Márpedig a zabálás nem jó, sokk a testnek, nem fogom fel, miért kell azt csinálni (én is sokat ettem karácsonykor, nem vagyok szent és hipokrita, de ezzel együtt nem akarom enyhíteni a hülyeségemet, max. beveszek szódabikarbónát, de az sem segít akármekkora hibán, pedig én 4000 kcal fölé nem is tudok menni egy nap. de a szénhidrát meg tud szaladni és az gond).
2016. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Étkezés előtt egyél egy csapott evőkanál útifűmaghéjat és igyál utána 3-4dl folyadékot, bele is keverheted valamibe, gyümölcslé, joghurt, stb ahogy tetszik ( a folyadékot mindenképp meg kell inni). Ez tiszta rost kalóriaértéke szinte semmi, viszont a folyadéktól jól feldagad a gyomrodban és sokkal hamarabb jelentkezik a teltségérzet, fogyókúrához is kiváló. Lényeg, hogy sok folyadékot igyál, úgy értem, hogy az étkezés után is. Garantálom, hogy nem fogsz szenvedni és gyógyszerre sem lesz szükséged.
2016. jan. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!