Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészségtelen, ha...

Mennyire egészségtelen, ha valaki húst hússal eszik?

Figyelt kérdés

Anyámék állandóan húst esznek hússal. Ma pl több kiló sertéshúst, szalonnát vettek köretnek meg káposztát, borsót főzelékhez. Nálunk ennyi a bevásárlás. A kaják 2/3ada hús. Levágtunk két libát ez 2 nap alatt elfogyott, (3 emberre) én nem ettem belőle undorodom tőle, 3 napja nem ettem húst és szinte éhezek mert alig van itthon más.

Tepertő, szalonna, kolbász, oldalas, csirke, pulykamell anyámék ezeken élnek, szerintem ez már nem egészséges, ráadásul semmi változatosság, mindig ugyanaz.



2016. jan. 16. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszvényt okozhat a sok húsfogyasztás, és reumatikus fájdalmakat okoz idősebb korban. Nem egészséges ennyi húst fogyasztani. Csinálj magadnak párolt zöldséget, főzeléket.
2016. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs rá pénzem, hogy külön kajákat vegyek magamnak, itthon meg általában csak hús van, tepertő, szalonna, kenyér, zsír, káposzta, valamilyen felvágott, májkrém, tea, citrom. Van amikor még ennyi se. Esetleg péksütemény, vagy mirelit pizza, hetente kéthetente...
2016. jan. 16. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó a hús, sokan öregedtek meg vele. csak nem az üzletekben vásárolható agyon tartósított, gázokkal csomagolt áru, hanem az élő állat húsa, amit évmilliókig fogyasztott az ember!
2016. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nagyon zsíros hús még istenes, mert abból nem lesz fehérjemérgezés és rabbit starvation...

Azért a színhús és a zsír nem fed le minden tápanyagot, még a káposztával sem. Sokmindent igen, de bizonyára nem mindent, bár bevallom, nem vagyok szakértő e téren. Csak azt tudom, hogy aki kizárólag állati terméken él, annak nem elég a színhús és a zsír, mindenfélét ennie kell, belsőségeket s ki tudja, mit, ha egészséges akar maradni. Ha nem szed semmit, akkor ugyebár a C-vitamint is be kell vinnie húsból, ami szintén nem triviális.

S a kevés rost az tudtommal gond. A semmi nem, a bélflóra átalakul, de a kevés valahogy problémákat szokott okozni.


A nem változatos étrend általában problémás, de sosem néztem utána, hogy mi nincs meg a fent említett húsokban.


Elég nagy gond, hogy az ember a gyerekének az ízlését ennyire nem veszi figyelembe. Én is éheznék, én otthon heti 1-2 alkalommal ettem húst és ez annyira sokkolóan gyakori volt (ráadásul általában csirke volt. nem bírom jól a sovány húsokat), hogy a végén vega lettem jó sok évre :D De máig max. havi egyszer eszem húst. Van, aki jobban igényli, van, aki kevésbé. Van, akinek sok szénhidrát kell, hiába nem is esszenciális tápanyag, érdekes módon. S van, aki egyszerűen változatosságot igényel.


Jobb húson élni, mint lekváros fánkon, de azért jobb a kiegyensúlyozottság...

2016. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most a hűtőnkben pont semmi sincs csak egy nagy szatyor tele hússal, az asztalon pedig egy tál sült hús. Nem tudom, miért nem veszik észre hogy ez nem normális.
2016. jan. 16. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:
A fenti hozzászólóknak igaza van, a hús-zsír-belsőség teljes értékű étrend, azaz minden benne van, ami kell. Az őseink évmilliókon keresztül ezt ették és nem gondolkodtak rajta, és nem voltak betegségeik. Ha nem tudsz ránézni, az azt jelenti, hogy nem kell többet enned, mert jól vagy lakva. Akkor egyél, amikor legközelebb megéhezel. Ilyen egyszerű.
2016. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!