Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 10-15 dkg nyers cékla...

Szintis Zoli kérdése:

Napi 10-15 dkg nyers cékla mehet hosszú távon?

Figyelt kérdés

2016. jan. 23. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyne mehetne:)
2016. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak majd ne rémülj meg, ha olyan mintha véreset sz..rnál! Az csak a cékla. :-)
2016. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont a vörösre festett vizelet és széklet a gondom. Nem jelent valami olyan terhelést valamelyik kiválasztó szervünknek, ami tartósan ill. hosszú távon káros?
2016. jan. 23. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez csak színanyag.


De szerintem felesleges minden nap megenni ennyi céklát. Egy idő után unalmas is és nincs jelentős egészségügyi előnye. Oké,egészséges, de még nagyon sok más egészséges dolog van, variáld inkább őket és akkor nem vizelsz minden nap bizarr színűt.


Vagy mire akarod ezt hosszútávon minden nap fogyasztani? Van valamim konkrét dolog, amit vársz tőle? Vagy csak úgy?

2016. jan. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vegyesen eszem. Napi kb. 300 gramm zöldség kellene. A cékla csak egy része.

Hazaiból már csak cékla, sárgarépa és karalábé maradt. Ha lehet, inkább ezekre építenék, mint a bolti primőr zöldségekre.

2016. jan. 23. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

A céklát inkább egészségesnek tudom. Én simán ennék ennyit, ha lenne hangulatom mindennap céklát reszelni. Múltkor céklatócsnit sütöttem s rájöttem, hogy nyersen se rosszabb, mint sütve :) Csak akkor kihagyom a tojást.

Jó, nagy meglepetést nem okozott, mert az egyik nyersvegán zöldségfasírtreceptemben sok cékla van és az is igen jó.


#4: Miért lenne felesleges? Nekem speciel alap a nyers zöldség fogyasztása, de a nyersen is jólesőek nagy része drágább, mint a cékla, plusz nem mondanak rá olyan szépeket, plusz változatosság, plusz rém poénosan néz ki.

Hogy kinek mi unalmas, az változó. Van, aki heti 10 étkezésre ugyanazt az alapanyagot használja, akár igen hasonló vagy ugyanolyan formában évekig és képtelen megunni. Vagy nem érdekli az unalom, nem szórakozásból eszik.

2016. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!