Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az egészséges ha egész nap...

Az egészséges ha egész nap csak zöldségeket (répa, paradicsom, uborka) eszem? És ebédre lecsó.

Figyelt kérdés
Le szeretném adni azt a kis felesleget ami van rajtam (2-3kg) és ha egész nap ezeket eszem, és sok vizet iszom, na meg tornázom és futok szerintetek mennyi idő alatt sikerül?

2015. aug. 11. 09:15
 1/9 Dilettáns döggomba ***** válasza:
És hol marad a fehérje?
2015. aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le de még tojást is és tejet is szoktam inni.
2015. aug. 11. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem egészséges, ha csak azt eszel. A kiegyensúlyozott táplálkozás az egészséges, amiben van szénhidrát, zsír, fehérje, rost és mikrotápanyagok (vitaminok, ásványi anyagok) is megfelelő mennyiségben.

A tejről tudnod kell, hogy nem diétás, mivel észrevétlenül lehet vele sok kalóriát bevinni. Ehhez képest kevés fehérjét tartalmaz, tehát nem a legjobb fehérjeforrás. Pár deci azért beleférhet. A tojás jó fehérje és zsírforrás, de önmagában még ez is kevés lehet. Jó lenne, ha némi sovány húst is ennél. A szénhidrátnál kérdés, hogy elég-e, ami a zöldségekben van. Répában, paradicsomban akad, a többiben a felsoroltakból nem igazán. Egy kis rizs esetleg beleférhetne mellé.

2015. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké! Köszi a választ!
2015. aug. 11. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

A rost és a szénhidrát speciel nem kötelező, de szinte mindenki eszi őket és akkor már jóféle forrásból származzon a szénhidrát és elegendő legyen a rost (úgy tudom, a kevés rost nem jó, míg a semmi az OK, de ehhez meg kell változnia a bélflórának és az olyan ember rosszul lesz a zöldségtől és általában a rosttól, mert annak kezeléséhez más bélflórára van szükség. ezt csak érdekességképpen, szinte senkit nem érint, a kérdezőt főleg nem).

Szénhidrátforrásnak remek a zöldség. Hogy ez kinek elég, kinek nem, az más kérdés, sokfélék vagyunk. Én pl. túl sok szénhidrátot viszek be zöldségekből, ha nem vigyázok velük :D Viszont emiatt sok zsírt kell ennem, mert kalóriára azért szükség van és a fehérje ehhez nem elég.


Ahogy már írták, tojás remek fehérjeforrás, a tej kevésbé. Az olajos magvakban és ha nagy mennyiségben eszed őket, a zöldségekben is jócskán akad, nem komplett fehérje, de azért számít, sok állati fehérje mellett viszont nem kell foglalkoznod az aminosav-összetételükkel. Nézz utána, mennyi fehérjére van szükséged s azt beviszed-e most.

2015. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit akarsz fogyni, és emellett változatosan, egészségesen táplálkozni, akkor javaslom olvass utána az inzulinrezisztencia esetén javasolt diétának. Nem azt mondom, hogy neked az van, de ártani tuti nem fog. :) Plusz: beválik. Áprilisban 58 kg voltam, most 53,7 és 180 grammos IR diéta szerint eszem (többnyire, néha bűnözök egy kicsit XD ).
2015. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és ebből 2 kg-ot az első két hónapban adtam le (előző vagyok.)
2015. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: Az nem mindenkinek elég. Olyan rengeteg szénhidráttal meg se moccant a 25 kg feleslegem, paleo mellett... 80g alatt egy ideig fogytam. Egy év stagnálás, majd 40g alatt egy ideig fogytam.

Most lejjebb kéne mennem, de gyümölcs- és zöldségszezonban necces :D Elvben így is tudnék fogyni, de a szénhidrát éhessé tesz...

Najó, mozogni kell. Várom az őszt nagyon, rengeteget fogok túrázni, már hiányzik, de nyáron esélytelen számomra.

2015. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, tudom, hogy nem mindenkinek elég, alapból 160 grammos a diéta, de van, akinek a 120 grammosat ajánlják, az alá már nem szoktak menni. Én csak azért írtam, hogy 180 g mellett is mentek le a kilók.
2015. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!