Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok vega miért hiszi azt,...

Sok vega miért hiszi azt, hogy egeszsegesebben el egy normál táplálkozású embernél?

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Azért, mert ezt akarja hinni. Kivagyiságból (nevezheted nárcizmusnak is) csinálja, nem azért, hogy tényleg egészségesen éljen.
2016. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Mert divat ezt mondani. Amugy elhet egeszsegesebben, de nem feltetlenul el ugy minden vega.
2016. febr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Amiért te azt hiszed, hogy a vega táplálkozás nem egészségesebb a "normál" táplálkozásnál.

Mert mindenkinek a magán ügye, hogy miben hisz, milyen táplálkozási elvet követ.

Mit foglalkozol te velük?!

2016. febr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedvencem mikor azzal próbálják védeni az álláspontjukat (pár ilyennel találkoztam nem az összes), hogy a hús rákot okoz és káros a szervezetre. Mindezt két szál cigi elszívása közt mondja. Hol itt a logika?
2016. febr. 2. 19:09
 5/14 tothp ***** válasza:
71%
Épp ma olvastam, hogy még Őszentsége a Dalai Láma (aki egyébként hitéből eredően vegetariánus) is eszik néha húst orvosai javaslatárta. Az egészsége érdekében.
2016. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden vega ilyen. Sok vega valóban egészségesebb, mint pár hús evő és ez igaz fordítva is. Mindkét oldalon van ilyen és olyan ember is. Mindkét oldalon van, aki jobbnak képzeli magát a másiknál. Gondolom te is jobbnak érzed magad a vegáknál, ezért tetted fel a kérdést. Nincs ebben semmi rossz, ilyen az emberi természet. Szeretjük azt hinni, hogy valamiben jobbak vagyunk a másiknál, mert ugyanolyannak lenni vagy beismerni, hogy a másik életvitele a jobb nehéz.
2016. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Egy normál, egészségtudatos vega valóban egészségesebben él az átlagnál, akit nem érdekel az egészsége. Nem a vegaság, hanem az egészségtudatosság, odafigyelés miatt.

Csak mert vega, nem jobb az étkezése, sőt, könnyen lehet még szénhidrátosabb és még rosszabb, szójásabb meg tésztásabb...

Az, hogy vega, még nem jelent semmit. Millióféle vega étrend van. S millióféle nem vega étrend.

2016. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Aki nem él egészségesen s ezt mondja, arról már értekeztek mások. Sok ember ilyen. Felsőbbrendűnek, okosabbnak, ügyesebbnek akarja beállítani magát, de lehet simán agymosott is... A vegák sem mind normálisak és a másik tábor sem, az emberi faj nem valami fejlett.
2016. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mielőtt páran a torkomnak ugrotok, nem azért írtam ki a kérdést mert én azt hiszem, hogy jobb vagyok, ezt egyáltalán nem állítottam, csak az érdekel, hogy néhány vega miért gondolja úgy, hogy egészségesebb csak azért mert növényt eszik?
2016. febr. 3. 16:02
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha valaki egyáltalán nem eszik húst, akkor az már egy fokkal egészségesebb lehet, mint aki eszik. Bár igazából szerintem leginkább a vegánok többsége mondhatja el magáról, hogy egészségesebben étkezik az átlagtól. A növényi étrend a legegészségesebb ;)
2016. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!