Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktozintoleranciâm van a...

Laktozintoleranciâm van a laktozmentes cuccoktol tuti semmibajom nem lesz?

Figyelt kérdés
Kizarolag a laktozra vagyok erzekeny de arra nagyon a tej mas osszetevoire nem. Ez esetben biztos nem okoz i problemat ha laktozmentes dolgokat fogyasztok annyira felek probalkozni mert az en tuneteim nagyon sulyosak
2016. febr. 4. 00:21
1 2
 1/17 TR75 ***** válasza:

Ezt ki kell próbálnod. A laktózmentes dolgok sem 100%-osan laktózmentesek, hanem 0,1g/100g alatt van a laktóztartalmuk.

Én kipróbáltam a laktózmentes tejet, tényleg bevált (mondjuk nekem csak a tejjel van gondom, semmi más tejtermékkel).

A másik megoldás, hogy laktázenzimet veszel be étkezés előtt. Sajnos ezt is ki kell tapasztalni, hogy hány tabletta fejti ki az optimális hatást.

2016. febr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Koszii bar a dietetikus azt mondta nyugodtan semmi bajom nem lesz de en mar szkeptikus vagyok mert nagyon komoly tuneteket produkalik de ugy hianyzik a tej es a tejtermek
2016. febr. 4. 15:37
 3/17 TR75 ***** válasza:

Ha valóban laktózérzékeny vagy, akkor a laktózmentes ételeknek tényleg nem szabad problémát okozniuk, hacsak nem vagy valami különleges eset. 0,1 g/100 g az csak 0,1% laktóztartalom, ez nem hiszem, hogy árt (bár azért az is igaz, hogy amúgy a tanácsadók a laktázenzimes és laktózmentes idők előtt teljesen tejszármazék-mentes étrendet ajánlottak), ráadásul például az ilyen tejben van laktázenzim is.

Én is szkeptikus voltam kissé, de tényleg jók az ilyen tejtermékek, viszont, ahogy írtam is, nekem csak a tejjel van bajom, ahogy megfigyeltem, az ilyen "nyomokban tejet vagy tejszármazékot tartalmazó" dolgokkal, és a tejszármazékokkal nincs.

Az a probléma, hogy ha tejet cserélni szeretnéd valamivel, mondjuk szójaalapú itallal, akkor komolyan bele kell nyúlnod a pénztárcádba.

Ajánlom, hogy vegyél pl. egy Magic Milk tejet (tényleg a legfinomabb, ami kapható), és próbáld ki. Végigkóstoltam egy párat, árban nem sokkal drágább a sajátmárkás variációknál, de ízben tényleg ég és föld.

Vagy végy laktázenzimet, ami szupermarketben is kapható. Nekem az InnoPharm laktázenzim van itthon, amiből 1 tabletta 10 g tejcukor lebontására jó, azt írják, nagyjából ez 2 dl tejnek felel meg, közvetlenül étkezés előtt kell bevenni a tejcukor mennyiségének megfelelően.

De vannak kapszulás laktázenzim készítmények is, folyadék alapúak, és van olyan is, ami por állagú, és az ételbe lehet keverni (ha az étel 50 °C-nál hidegebb).

2016. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Koszi probalkozok igen laktozintoleranciam van a tejfeherje negativ lett, probalkozok majd. Koszii a valaszt :)
2016. febr. 4. 23:24
 5/17 TR75 ***** válasza:
Szerintem beválik :-)
2016. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Előző, annyit korrigálnék a laktózmentes cuccokról való leírásoddal kapcsolatban, hogy azok tulajdonképpen nem laktózmentesek.

Ugyanannyi laktóz van bennük, mint a normál társaikban, csak hozzádott laktázenzimet tartalmaznak.

Tehát ezek ilyen laktázenzimes porral vagy cseppekkel készülnek.


Ebből a szempontból tehát szinte mindegy, hogy tablettát vesz vagy laktózmentes tejet :)

2016. febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez a legtobb gyartonal igy van hogy a sima tejtermek es bele a laktaz enzim csak ugye ez a megoldas se jo mert ha nem akkor talalkoznak a dolgok mikor kell akkor jonnek a tunetek. Viszont pl a sparos free from termekekbol kivonjak vagy hogy is mondjam a laktozt es igy ott pl csak 0.01g/ 100ml szoval ezt birom de a tobbo gyarto termekeit nem hiaba laktozmentes
2016. febr. 18. 23:53
 8/17 TR75 ***** válasza:
Valójában persze, hogy nem laktózmentesek, mert ugye 0,1% alatt van a laktóztartalom. Több nincs benne, mert a laktázenzim lebontja a többit. Ha egy laktózmentes tejet megkóstolsz, édes az íze, édesebb a sima tejnél. Ez azért van, mert a laktózt a laktázenzim lebontja egyszerű cukorrá (szerintem a legjobban a Magic Milknél érezhető, mert nincs mellékíze).
2016. febr. 19. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egyebkent pedig egy ket gyartonal igen csal tulepte a megengedett hatarerteket ebbol is lehetett problema a nagyon erzelenyeknel itt egy cikk

[link]

2016. febr. 20. 07:48
 10/17 TR75 ***** válasza:

Hm, úgy tűnik, ez nem volt általános, szóval hiba csúszott a gyártásba. Persze ez nem menti fel az adott céget. (Mondjuk, az a helyzet, hogy a Mizo esete "érdekes", a Naszálytejé meg tényleg csak egy tételt érintett.)

Csak én nem látom, hogy a cikk a laktózérzékenyen mikori?

2016. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!