Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért isznak az emberek alkoholt?

Miért isznak az emberek alkoholt?

Figyelt kérdés
Felnőttként sem értem, mi a vonzó akár a pálinkában, akár a borban, hiszen ezek önmagukban nem finomak, mellesleg az alkohol egy méreg, amely ellen elutasítással, undorral válaszol a szervezet. Nem tudom felfogni, mi értelme van az egész alkohol köré épült mániákus kultúrának, mikor akár egy nyári napon sokkal jobb elfogyasztani egy limonádét, mint meginni egy sört. Mindenki a részegséget szeretné elérni az alkohol segítségével? Miért nem szívnak ezek az emberek inkább füvet, hamarabb be lehet tőle állni, sok esetben olcsóbb, valamint nem kell az alkohol maró ízén kínlódni? Nehezebb beszerezni, ez lenne az oka?

2016. febr. 7. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy illegális és nehezen beszerezhető tökéletesen elég ahhoz, hogy a legtöbb ember elkerüli. A piát a kábultságért, részegségért fogyasztják, illetve van, aki már függőségből.
2016. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És családi összejöveteleknél, ünnepi alkalmakból is? Ha engem kínálnak, visszautasítom, mert ha részeg szeretnék lenni, nem a rokonokkal kívánom megtenni.
2016. febr. 7. 19:59
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom a rokonok sem seggreszegre akarnak itatni. De egy pohár bor mellett jol lehet beszélgetni... Es a palinkat nem csak a reszegsegert isszák. Pl hidegben felmelegít es mas sok egyéb panaszra is jo.
2016. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Általában a gátlások feloldására, általános jókedv miatt isszák az emberek.Legalábbis én kamasz koromban leginkább akkor kezdtem el iszogatni baráti társaságban esténként, amikor kicsit fel akartam szabadulni.Jó érzés volt,hogy általában csendes vagyok, de pár feles után jobban tudtam oldódni, ismerkedni.

Felnőttként nem nagyon érdekel már az alkohol, vissza szoktam utasítani.

De azt se vetem meg, aki mégis iszogat néha.

Bár a masszív alkoholistákat kissé megvetem. De gondolom ennek általában már lelki oka van. Aki minden nap mocskos részegre issza magát, ott valami nincs rendben.

Másik dolog ami eszembe jut,hogy egy baráti társaságban sokszor ünneprontónak tekintik azt, aki nem iszik egy buli alkalmával. Így sokan akár kényszerből vesznek piát,hogy ne lógjanak ki a sorból.

De pl barátom munkatársai munka után be szoktak ülni 1-1 sörre. Velük szokott tartani, mert jóban vannak. De eléggé esélyes,hogy kinevetnék,hogyha 1 kólát kérne..szóval valami társadalmi elvárás is lehet..

A füvet meg ne keverjük szerintem ide:DD nem véletlenül illegális

2016. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát egy pohár bornak annyi hatása van, mintha narancslevet innál, és narancslé mellett is lehet beszélgetni. Én személy szerint nem szeretem mérgekkel tömni a szervezetem, de természetesen alkalmanként jól esik egy kicsit más szemszögből tekinteni a világra, ilyenkor élek én is az alkohollal.
2016. febr. 7. 20:20
 6/16 A kérdező kommentje:
A fűvel mi a baj? Nem roncsolja direktben a szervezetet, hosszú távon leépít, de az alkoholnál sokkal enyhébb hátrányai vannak.
2016. febr. 7. 20:23
 7/16 anonim ***** válasza:
A bor például tud finom lenni. Én nem sűrűn iszom alkoholt, töményet szinte semmikor, de például borból ha valami különlegeset hoz a párom van hogy pusztán csak az ízéért, megiszok egy fél-egy decit. Eper-borból van egy fajta amiből, akár kettőt is.. :) A forralt bort is szeretem télen, mert finom.
2016. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

mi a vonzó akár a pálinkában, akár a borban, hiszen ezek önmagukban nem finomak,

Hát, kérdező nem a murajröcsögei csinált kannásbort, vagy a Józsi kerítésszaggató törkölypálinkáját kéne megkóstolnod.

Az igazi ínyencek tudnának erről mesélni neked. (Az én grafomániám ehhez kevés ilyen késői órán.)

2016. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, én veled értek egyet, de ebből itt csak vita lesz. Én is utálom az alkohol ízét, most is pont ittam (vodkát) ezért is jött meg a kedvem a válaszadáshoz... Én azért iszom alkoholt, mert szét akarok esni, de kizárólag akkor iszom, ha nincs semmi más. Az egészségem mondjuk nem kifejezetten foglalkoztat, de a pia tényleg roncsolja a szervezetet. Szóval igen, válaszolva a kérdésre: szívesebben szívok füvet és szívesebben fogyasztok mást, de ja..semmi sem legális, semmit sem tudok megvenni a sarki kisboltban. Amúgy most is alig tudtam lenyelni a piát... de csaksikerült:D(: de lehet, hogy tényleg van aki szereti..ők tudják, ne foglalkozz vele, csak lazulgass úgy ahogy a te ízlésednek a leginkább megfelel (: Have a nice day!
2016. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom te mit szoktál inni kérdező, de jó bornak jó íze van. Persze a legtöbb ember a berúgás miatt iszik, vagy némi kiss tudatállapott változásért. Ha legális lenne, vagy legalább dekriminális a fű, én valószínüleg csak azzal élnék, mivel az alkohol egy erősen tompító drog, a fű ellenben kinyitja az érzékelést.
2016. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!