Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR diéta, hogyan?

IR diéta, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiderült, hogy PCOS-om és hyperinzulinaemia-m van. Erre kaptam a Meforal nevű gyógyszert és tartanom kell a 160ch-s diétát.

Muszáj, hogy 160gr szénhidrátot bevigyek egy nap? Illetve a teljes kiörlésű pékárut mivel tudom helyettesíteni? Mikortól rájöttem magamtól, hogy valami baj van, elkezdtem a paleolit táplálkozást és jobban kezdtem érezni magamat! Úgyhogy szeretném azt továbbra is tartani, így a kérdésem lényegében az volna, hogy a kettőt hogyan tudnám összehozni? Esetleg küldenétek nekem 'minta' étrendeket?

Köszönöm szépen előre is!:)



2016. febr. 15. 08:57
 1/4 Szintis Zoli ***** válasza:

Nem kötelező a 160.

Mennyi megy most? Mennyit szeretnél ill. mennyit bírsz?

Hozzá lehet magad szoktatni a zsíradaptív metabolizmushoz. Van akinek könnyebben megy, van a kinek nehezebben. Csak fokozatosan!

Kérdés még, hogy az inzulinod mennyi Ch-hoz van beállítva. Ha csökkented a CH-t, sok lehet az inzulin! Konzultálj az orvossal.

2016. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a paleo pcos-ben nem jó. kell a ch-bevitel.
2016. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A PCOS-ról nem tudok kb. semmit, de pl. a cukorbetegeknek általában direkt jó az alacsony szénhidrátbevitel, hiába írnak elő nekik elég sokat (160 gramm azért nem kevés egy nem nagy kalóriaigényű embernél). De ennyi, egészségügyi dolgokba nem szeretek beleszólni laikusként, akkor sem, ha az orvosok sem értenek hozzá eléggé s ők is gyökeresen más állásponton vannak a témában.


Hogyhogy hogyan tudod összehozni a paleót és az akármekkora szénhidrátos keretet (mert ugye a 160-at sokallod)? Egyszerűen nem eszel sok szénhidrátot, ez paleóban elég könnyű :)

A kenyeret normál ételekkel tudod "helyettesíteni", de léteznek magkenyerek is. Nekem is kell néha valami szárazabb dolog, mint a zöldség és az állati fehérje, de elég keveset eszem az ilyesmiből. A hús, tojás teljesen jó zöldséggel. Van, aki nem bírja szénhidrát nélkül, az természetesen egye szénhidráttal. Csak mert az ember pl. gabonát eszik (egyes paleókba belefér a rizs, engem pedig nem érdekel), nem kell olyan sokat ennie belőle, hogy túlmenjen a 160, 80 vagy akár alacsonyabb szénhidrátkeretén.


De még egyszer, itt az egészségedről van szó, én nyilván nem biztathatlak semmire, viszont a saját tested jelzéseit szerintem is érdemes követned s a szénhidrátszegény táplálkozásról is lehet olvasni tudományos cikkeket (s tapasztalatokat), amik segíthetnek legalább pár tévhit eloszlatásában. A mai ember nagyon szénhidrátosan él s elég sokan hisznek benne, hogy máshogyan nem is lehet, a szénhidrát nagy mennyiségben kell, különben meghalunk, nem lesz erőnk meg efféle. Miközben ez nincs így. De mondom, a Te betegségeidnél nem tudom, mi a jó, annak utána kellene nézni.

2016. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem helyeslem a paleót.

Az emberek azt hiszik, hogy a szénhidráttól van bajuk.

Közben meg attól van bajuk, hogy a szénhidrátokat sótlanul eszik.


Mikor az emberek megvonják maguktól a szénhidrátot bizonyára egy kicsit jobban érezhetik magukat, de ettől függetlenül ez még nem megoldás.


A szénhidrátokat soha ne egyétek sótlanul, mert a vége candidafertőzés lesz.

Jellemző tünet ilyenkor a fehér lepedékes nyelv.

És erre nem az a megoldás, hogy soha többet nem eszek szénhidrátot.



Szenditől meg a falra tudnék mászni olyan dolgokat ír a blogjában :D

2016. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!