Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges igy táplálkozni?...

Telihoold kérdése:

Egészséges igy táplálkozni? Miért ural ennyire a hízástól való félelem?

Figyelt kérdés
15 éves lány lennék, 9.es és 154cm és 45 kg. Sajnos eléggé meghiztam mivel 39 kg voltam, és ez nemtudom hogy történt és csak ezzel nyomasztom magam.Számomra az étkezés az a legrosszabb dolog, egyszerűen annyira félek a hizástól hogy még ránézni sem szeretek a kajára. A suliba 2db molke pogácsát viszek már nagyon régóta, és itthon szoktam még enni este 5 körül egy kis főtételt és az a problémám hogy néha nagyon nehezen tudom abba hagyni az étkezést, és van hogy néha annyira beeszem hogy rosszul érzem magam és nagyon megbánom amit eszek. Ráadásul még menstruációm sincsen ami a szüleimet eléggé aggasztják igy megyek nőgyógyászhoz is de még előtte sem szeretnél levetkőzni mert szégyelem a testem. És attól félek hogy barátpt sem fogok tgalálni soha mert kövér vagyok és csunya, és undorodom magamtól. Mennyit kellene ennem egy nap ami normális, nem hizok meg tőle de azért nem is koplaltatom a szervezetem? Ettől amit leirtam hogy eszek a 2db molke pogi meg egykis főételt, attól jelenleg meghizhatok?
2016. febr. 19. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon komoly problémád van, szinte semmit sem eszel és attól is félsz... Ez már igen alaposan kimeríti az étkezési zavar fogalmát. Egyáltalán nem vagy kövér.

Persze az én mondataim neem fogják megoldani a problémádat, kéne egy jó pszichológus vagy valami. Az egészséged nem játék...

Bár ilyen ifjan nekem se volt lövésem se róla (de én ettem 2 helyett is), talán nem ártana utánaolvasni, kb. miből mennyi kell egy akkora embernek, mint te s megnézni, egy hogyan viszonyul a te beviteledhez. Rámutathatna erre-arra, persze az evészavarok makacsabbak annál, mintsem az észérvek és a tények megzavarják őket... De hátha ér valamit.

2016. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez sajnos mentális probléma. Tudom, hogy milyen érzés, mert én is úgy vagyok velem, hogy elterelem a figyelmemet, és sokáig bírok nem enni, de mikor eszek, akkor nagyon nehezen hagyom abba. Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy megtervezem, hogy mit fogok enni, és az nem kevés. Például: saláta mozzarella golyókkal, olívaolajjal ebből nagyon sokat, és végén lezárásként megeszek 3 kocka csokit, vagy 8 szem aszalt szilvát. Az a fontos, hogy ízletes étel legyen, amitől ha már kicsit eszel is kielégülsz.


A pogácsa egyébként pont nem a legjobb választás, mert teli van szénhidráttal, még akkor is, ha teljes őrlésű. Sokkal jobban megérné, ha almát, narancsot, vagy valamilyen más gyümölcsöt ennél (a banánnal kell vigyázni, mert sok fruktóz van benne), olajos magvakat.

Vagy akkor olyan szendvicset, ami tartalmaz fehérjefeltétel, például zsírszegény sajtot.


Meg kell látnod, hogy a szervezeted nem sokáig fogja bírni az éhezést, és az ebből fakadó tápanyaghiányt.

És szükséged van megfelelő mennyiségű fehérjére, hogy az izmaid ne épüljenek le. Zsír is kell, mert nagyon sok vitain oldódik zsírban, és nem viszi fel az inzulint, mint a fehérje és a szénhidrát. És olyan forrásokból igyekezz bevinni a szénhidrátot, mint például különféle zöldségek (ezekből például nagyon sokat meg lehet enni, mert tutira nem hízol el tőlük), némi gyümölcs (a magas fruktóztartalma miatt napi 3 közepes darabnál ne egyél meg többet, viszont fontos, mert teli vannak antioxidánssal), zabkorpa, kevés teljes kiőrlésű gabona, és az olajos magvak (dió, mogyoró, napraforgómag, mandula, kesudió, pisztácia, lenmag) is tartalmaznak valamennyi, nem nagy mennyiségű szénhidrátot, bár ezeket inkább a bennük található jó minőségű olajok és ásványi anyagok miatt érdemes fogyasztani.


Gondolom, hogy félsz. Engem nagyon sokat csúfoltak amikor kövér voltam, és a mai napig gondjaim vannak, de valamilyen szinten megtanultam elfogadni magam. A te súly-magasságarányod pedig teljesen rendben van. Ha nem szeretnél elhízni, akkor menj el valami olyasmit sportolni, amit úgy gondolod, élveznél. Több szempontból is fontos a mozgás, mert egyrészt sok energia szükséges hozzá, másrészt levezeti a stresszt, és nem fogsz olyan sokat rágódni azon, hogy most elhízol-e vagy sem. És ami tök jó, hogy én például azt tapasztaltam, és csökken az étvágyam tőle.

2016. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

39 kiló egy elsős gyereknél normális, te most 9.-es lehetsz...

menstruációd épp azért nincs, mert túl alacsony a súlyod

sürgősen segítségre szorulsz, mert ez bizony súlyos evés- és testképzavar

2016. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat próblátam betaartani de sajnoa nem megy. Egyszerűen nem birom enni azt amire tudom hogy szüksègem vaan, nagyon félek a hízástól. :( mihez kezdjeek? Teljesen kètsègbe vagyok esve mert felek attól hogy nem fejlődöm rendesen
2016. ápr. 1. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:
most erre mit lehet mondani? már leírtuk egy párszor, szólj a szüleidnek vagy olyan felnőttnek, akiben megbízol
2016. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!