Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérképem alapján nem elég...

Vérképem alapján nem elég magas a koleszterinem. Mivel növelhetném, vagy hogy fordíthatnám meg az arányt?

Figyelt kérdés
A jó koleszterinem nagyon alacsony, nem éri el a kívánt szintet. S természetesen az arány nem megfelelő, többféle arányszámítás is van a neten, mindnél rossz eredmény jön ki a jó és a rossz koleszterin arányát tekintve. Tippeket kérek, aki pedig a saját arányát kiszámolva is a jó értékekhez tartozik és ezt tudja, kérem jelölje meg a válaszában. Köszönöm

2016. márc. 5. 12:08
 1/4 A kérdező kommentje:
A rossz koleszterin pedig tartományon belüli egyébként.
2016. márc. 5. 12:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem egy helyen olvastam, hogy a tojás a jó irányba változtatja a koleszterinszintet, a jó arányát növeli és a "rossznak" a szemcseméretét is, s a rossz a kis szemcsemérettel párosulva gond.

Azt sajna nem tudom, nekem milyen a koleszterinem, mert tudtommal soha nem mérte senki, nem járok orvoshoz soha. Szerintem jó lehet, a konkrét életmódomra is azt írják, hogy jót tesz a koleszterinnek, de azt nem ajánlgatom, mert normál embernek elég extrémnek tűnhet.

2016. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg leírhatod, ha van rá módom olykor én is a szélsőségek embere vagyok.
2016. márc. 5. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az egész jó, meg rossz, alacsony, vagy magas koleszterin egy marhaság. A gyógyszergyárak agyszüleménye. A koleszterint a májad állítja elő olyan mértékben, amilyenben éppen szükséged van rá.
2016. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!