Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az interneten végzett statiszt...

Az interneten végzett statisztika szerint nekem 1500 kalóriát kell naponta bevinnem (171 cm - 70kg - 22 év - ffi). Én a mai nap kb 1650 kalóriát vittem be. Ez azt jelenti, hogy hízni fogok?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egy kalkulátor meg tudná mondani kalóriára pontosan, hogy mennyit kéne egyél, akkor igen.

A válasz viszont valószínű nem, nem fogsz hízni. Normális esetben az ember tudja mennyit egyen. Ha nem tudná a szervezeted mikor elég, már elhízott lennél, de nem vagy az.

2016. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ezt folytatod, akkor fogsz. Egyébként nem gondoltál arra, hogy ezek az internetes kalória számolós oldalak csak addig működnek, addig lesz látogatójuk, amíg az emberek túlsúlyosak lesznek ? Vagyis az ilyen oldalak akkor maradnak fenn és lesznek látogatottak, ha többet hoznak ki a ténylegesnél, hiszen akkor a testsúlyunk sosem éri majd el a megfelelőt és a látogatók egyre tovább keresik fel az oldalakat, nemdebár ?!
2016. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem csak szükségem lenne valamilyen viszonyításhoz, hogy hogyan tudnám magam karbantartani.
2016. márc. 5. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:

22éves férfi max akkor éri be 1500 kalóriával naponta ha ágyhoz van kötve.

Én bár kicsit nehezebb vagyok, 80kg, de ha nincs meg a 2000-2200 kalória akkor már szédölgök. Arról nem is beszélve, ha sportolsz is valamit...

2016. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy oldal ezt írta, még kellhet neked 2300 kcal is... Igazából az reálisabbnak tűnik nekem, természetesen mit sem tudok rólad.

A kalóriabázis kalkulátora 1735-öt ír neked arra, ha nem csinálsz semmit... Ez az a kalkulátor, aminél ha annyit eszem, amennyi szerinte a súlytartó szintem, elég határozottan fogyok... JÓVAL fölötte eszem, mivel éheznék annyival és épp hogy nem robbannék le (speckó szervezetem van, nem hajlandó kevés kalóriával működni).

Persze van, akinél fordítva téved.


Ha betolok +1000 kcal-t egy nap, az még nem jelenti azt, hogy hízom... Legalábbis 2-3 napos távlatban. Ez nem így működik. Lehet, hogy másnap felhasználja a testem, én pedig alig leszek éhes. Lehet, hogy pazarlóbb üzemmódba vált (egyesek ilyenek, én is). Ilyen esetekben simán tudok fogyni is, de ez persze megint csak speckó eset.

2016. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!