Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek? Nem vagyok beteg,...

Mit tegyek? Nem vagyok beteg, de mégsem jó így. Többi lent.

Figyelt kérdés

Nyáron kevés híján beleestem az anorexiába. Nagyon kövér vagyok (testképzavarom természetesen nincs), fogyni szeretnék. De ha el is döntöm, hogy egészségesen fogom csinálni, akkor abból úgyis csak koplalás+túlzott tornázás lesz. Amibe már elég két nap, hogy belefáradjak. Most hánytatni kezdtem magam.

Nem tudok beletörődni, hogy ilyen a testem. Viszont szeretnék lefogyni... Mi tévő legyek? 16/L.



2016. márc. 8. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne, a hánytatást sürgősen hagyd abban, nem értem, mi van a mai tinikkel, hogy ennyire gyakori ez az egészségtelen dolog, sokkal kellemesebb lenne normálisan enni, pedig én is szeretem a hasam, de hányni nagyon utálok (vagy tizensok éve nem is fordult nálam elő, nem vagyok beteges vagy piás. de vannak emlékeim, brrr. s ez csak a normál hányás)...


Magasság, súly, testzsírszázalék, ha tudod? Bár anélkül is lennének tanácsaim, de nem tudom, neked mit jelent a nagyon kövér s azért számít, mennyi a felesleg.


Első körben kellene egy jó életmódváltás, nekem is az segített (de nekem tökéletes immunitásom van az anorexiára és a bulímiára. de nagyon nem mindegy, milyen étrenden vagyok).

Ha hajlamos vagy a koplalásra, akkor inkább egy eldöntött, kiszámolt étrendet ajánlok, ahol megeszed az ételt, nem örülsz, hogy nem vagy éhes és nem kell meg ilyenek (nem sokat értek a koplaláshoz, bocs, nekem ellentétes problémáim tudnak lenni inkább. bár ha meghíztál, akkor bizonyára te is tudsz azért enni). A torna is legyen tervezett és utána maradj nyugton. Bár egyes mozgásformákból simán végezhetsz rengeteget (én gyalogolni szeretek), no de enni azért kell mellé.

Jó étrend kell. Kiegyensúlyozott, egészséges, élvezetes, tartható. Az önsanyargatás, látod, nem vezet sehova nálad, ami jó dolog, rendes szervezeted van, ami nem viseli jól, hogy kínozod.

Konkrét étrendet nem tudok mondani, mert a legjobb a személyre szabott, nincs étrend, ami mindenkinek megfelel.

2016. márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!