Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor tényleg térjen át...

Most akkor tényleg térjen át mindenki vegára? Lassan már semmit sem lehet fogyasztani, mert minden RÁKKELTŐ? A sertés és a vörös húsok, a csirkehús, de még a halak is?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



2016. márc. 10. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Mert szerinted a vegyszer amivel perneteznek egészségesebb? Ugyan már. Minden mérgező lassan..

A hús meg legalább olyan fontos része a táplálkozásnak, mint a zöldségek. Pl a zöldségek vastartalma alig hasznosul a szervezetben kb 10%-ban míg a húsok vastartalma 40%-ban. Ezen kívül az egyik fajta B vitamin (talán B12) hiányról nem sokat hallani mivel húsokkal tökéletesen fedezhető, míg aki vegetáriánus életmódot folytat a hiány 93%-ban (!) fordul elő.

A hal meg az egyik legegészségesebb étel, az omega 3 miatt.

Mondjuk sertés nélkül szerintem ellennének az emberek amilyen zsíros..

2016. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze ez mind rendben is van a vegaságot nem is értettem teljesen komolyan, nekem is rettenetesen hiányozna a HÚS, de ezek után lassan már nem eheti az ember a kedvenc ételeit, mert ott lebeg előtte, hogy most mérgezi meg magát...:(
2016. márc. 10. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán vegetáriánus vagyok már igen régóta. Teljesen bevált ez a táplálkozási forma. A laborom is mindig negatív.

Ami a lényeg: ha Te a húsfogyasztást preferálod, akkor edd azt. Ettől függetlenül mellette kipróbálhatsz más táplálkozási formákat is, de ne a félelmed döntse el, mit eszel és mit nem.

Az egész világban számtalan mérgező, megbetegítő forrás van. Biz. ételekről az évek során kiderül, hogy rossz, majd pár év múlva kiderítik, hogy jó, aztán pár év múlva megint hivatkoznak egy kutatásra, hogy árt...és így tovább. A levegő szennyezése, a kipufogógázok, a kenceficék használata, a fakivágások, gyógyszerek, mozgáshiány, stressz, vegyi anyagok és millió dolog befolyásolja még az életünket.

A mostani életformához érdemes alkalmazkodnunk - ki így, ki úgy -, mert máskülönben nem mi fogjuk irányítani az életünket, hanem a félelmeink, szorongásaink, betegségeink, állapotaink.

Nem kell rátérni semelyik vegetáriánus táplálkozási formára, de érdemes tájékozódni róluk és ki lehet próbálni, ha ahhoz van kedvünk.

Számos kutató bebizonyította, hogy az állati eredetű termékek fogyasztása ezért vagy azért nem jó. De számos kutató bebizonyította, hogy semmi baj sincs ezekkel. Attól függ, ki melyik oldalon áll, milyen érdekük fűződik valamihez, mit szeretnek jobban...

Olvass, tájékozódj, magad számára gondolkozz logikusan, próbálgasd változtatni, változatossá tenni az étkezésed, figyelj a mértékletességre is. Közben pedig nézd meg, milyen étel mellett hogyan érzed magad, de Te döntsd el, mit szeretnél enni és mit nem.

Szép napot.

2016. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

B12-t a vegánoknak kell szedni, a vegáknak nem gond, ha normálisan esznek.


Kérdező, igyekezz normális életmódot folytatni és rendes ételeket enni, szerintem az úgy jó lesz. Parázni s önsanyargatni egészségtelen. Mondom ezt úgy, hogy a legtöbb ételcsoportot kizártam, de a kedvenceim maradtak :D Nekem ez így jó. A húst pont nem tartom rossznak, a mai péksütire és ipari hulladékokra alapozó világban...? Bár a jóféle házit és a vadat gondolom igazán jónak, én pedig nem eszem húst, sok okból, de egészségügyi pont nincs közte...


Olyan világban élünk, hogy totál egészséges ételt nehéz találni. Vegyszerek, egyéb szennyeződés, profit érdekében alkalmazott káros anyagok... Mondom, tegyük meg, amit tudunk s amivel nem rontjuk az életminőségünket, a többit a testünknek kell lekezelnie. Sokat kibír s ha kicsit odafigyelünk, klasszisokkal jobb helyzetben leszünk életmódot tekintve (mert persze a gének is ott vannak, adottan), mint az átlagember.

2016. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
51%
Igen, én is a vadhúst ajánlom, az nagy valószínűséggel bio, anélkül hogy rá lenne írva. A halak pedig annyira nélkülözhetetlenek az egészséghez, hogy nem lenne érdemes őket kihagyni az étrendedből! Húsokból én is csak halakat, tengeri herkentyűket, és vadászok által lőtt vadhúst szoktam enni. Amit pedig még ajánlok az a sárgaborsó és a zabpehely, ezek talán a legegészségesebb szénhidrátforrások.
2016. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Olyan világban élünk, hogy totál egészséges ételt nehéz találni. Vegyszerek, egyéb szennyeződés, profit érdekében alkalmazott káros anyagok... "


Maximálisan egyetértek ezzel!


Persze, érdemes a kifejezetten káros dolgokat kerülni pl. vörös húsok, készételek, tartósítószeres ételek,glutén, stb., de mindent nem lehet egyszerűen elkerülni. Törekedni kell mindig az egészségességre.


Én lakto-ovo vegetáriánus vagyok, tojásból és tejtermékből vagy bio-fairtrade terméket vásárolok vagy helyettesítem növényivel (mandulatej, chia joghurt, stb.). Nekem így jó, és csak ajánlani tudom, de felesleges ezt bárkinek is magára kényszerítenie, akinek ez nem ízlik, nem jön be. Az étkezésnek nem szabad kényszernek, szükséges rossznak lennie.


Annyit még hozzátennék, hogy egyetlen körültekintő vegánnak sem kell B12-t szednie, mivel minden növényi tejtermék B12-vel dúsított, de ezenkívül a műzlik is pl. Aki egyoldalúan étkezik annak persze, kell.


Valamint a permetezőszerről is annyit, hogy a növény felszínéről lemosod, megmosod. Az állat húsából nem szeded ki a hormont, amivel etették, meg a génmanipulált szóját. A tartósítószert sem, amit az üzemi feldolgozás során beletömtek. EZÉRT rákkeltő, nem azért, mert "hús".

2016. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!