Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 6-8 tojás már káros?

Napi 6-8 tojás már káros?

Figyelt kérdés
Ált. kókusz v. olívaolajban készítem el. Szeretem, és ingyen van.

2016. márc. 14. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég egysíkú étkezés. Ami nem jó azért.
2016. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eszek azért mást is mellé. :D


Igazából ez afféle kiegészítő.

2016. márc. 14. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy allergiás rá, akkor nem káros.


Idővel elképzelhető, hogy a szervezet "besokall" tőle, mert ezt a folytonos nagyobb mennyiéget már nehezen emészti meg. Ilyenkor mivel a fehérjeemésztés nem történik meg teljes mértékben, azok allergizálhatnak és pl. kiütés, hasmenés jelentkezhet. Ha ilyesmi történne, tarts szünetet.

2016. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Én 10-12 darabot eszem, elég tápanyagdús még úgy is, ha 1500 kcal a kalóriakeretem, persze ilyenkor észnél kell lenni a maradék elosztásánál, főleg, ha az ember nem szed semmit, max. aszkorbinsavat :D De megoldható.

Koleszterinproblémám mindenesetre nem lesz, erre jó a tojás s általában az étrendem. Ahogy a cukorbetegség is kihúzható :D Plusz minden étkezésem élmény, szeretem a jóízű házi tojásokat, amiket veszünk :) Megunhatatlanok számomra s számos előnyük van.

2016. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a felnőtteknek ajánlott napi adag. Nem káros.
2016. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!