Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ember hogyan tudna táplálk...

Egy ember hogyan tudna táplálkozni az erdőben? Túlélné?

Figyelt kérdés
Vannak történetek mindenféle emberekről akik az erdőben nőttek fel, állatok között. Ők miket ettek? Milyen ehető táplálékok vannak az erdőben? Azt, hogy bogyókon meg néhány gyökéren éltek, nem hiszem el, mert az rettenetesen kevés kalória. Még ha húst tud valahogy szerezni, az se túl sok. Vagy tévedek?

2016. márc. 15. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többszázezer évig az "erdőben" éltek, mégis fennmaradtak. Tehát igen, lehet. Más kérdés, hogy a mai elpuhult emberek legtöbbje pár nap múlva szörnyű halált halna.
2016. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nem az elpuhultságon múlik, az embernek kalóriákra van szüksége, amit nem tudom hogyan, milyen forrásokból tudna valaki az erdőben fedezni?
2016. márc. 15. 11:33
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek táplálkozásában a hús igen kis szerepet játszott korábban - még ezelött 100-150 évvel is az volt a normális, hogy hetente egy-kétszer volt csak asztalon. Amíg a természeteben éltek, addig föleg gyümölcsöt meg növényeket ettek - és itt fel szeretném hívni a figyelmedet arra, hogy a medve is a téli álomhoz szükséges zsírtartalékot nagyrészt bogyós gyümölcöskböl szerzi be.

A gyökerek meg általban tömény keményítöraktárak, amik kimondottan kalóriadús élelmiszernek számítanak.

2016. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Régen hogy csinálták az emberek?
2016. márc. 15. 11:34
 5/17 A kérdező kommentje:
És pontosan milyen gyökerekről van szó?
2016. márc. 15. 11:34
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A mai modern ember? Némelyik egy felszerelt konyhában, kamrában éhen halna, ha nem tudna pizzát rendelni...


A legtöbbünknek nem menne, az biztos. Nincsenek meg hozzá a tudásunk, tapasztalatunk. A szükség nagy úr, de ezzel együtt is nagyon nehéz lenne és versenyt futunk az idővel... Én még tuti bírnám 1-2 hónapig, van, aki közel sem...

S persze erdőfüggő is a dolog, melyikben mi van, az évszak se mindegy... Ha minden kukac a fa kis nyílásaiban lapul s nem tudod kiszedni (bár az ember a legismertebb eszközkészítő állat, de pl. nem érzed, nem hallod, hogy ott van), akkor így jártál. A növények valóban nagyon kevés kalóriát adhatnak, ha nincs épp megfelelő szaka az évnek... A nagyobb állatok levadászása pedig nem könnyű. A kukacok, hernyók a legjobb tippjeim, azok egész tápanyagdúsak és viszonylag könnyű őket elkapni.

Nyilván a madártojások is csodálatosan vonzóak, ha sikerül találni és felmászni hozzájuk.

2016. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én fehérjeigényemet nem fedezné annyi bogyó, amennyit találok, az tuti. Extrém rosszul állnak belőle. (Néha eltűnődöm, a gyümölcsevő majmokkal mi van s a többi fehérjeszegény növényt evő állattal. Nyilván rengeteget esznek s talán elég takarékosak is.)


Az itteni erdőkben ősszel még ellennék, tonnaszám lehet találni diót. Nem komplett étel, de azért sokkal jobb, mint a gyümölcsök.

2016. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, én is a rovarokra, vadmadarak tojásaira tippeltem volna elsőként, bár az úgy még mindig elég kevés.

A medve pedig fogalmam sincs hogy képes bogyókból még zsírtartalékokat is növeszteni :O

Ezekről az ehető gyökerekről pedig valaki mesélhetne, aki ért hozzá :)

2016. márc. 15. 11:43
 9/17 A kérdező kommentje:
7-es, a majmok egész nap esznek mindenféle növényt, amiken gyakran rengeteg rovar is rajta van, és azokat is elfogyasztják velük együtt, innen a fehérje. De ez embernél nem hiszem hogy bejönne, más az emésztőrendszerünk, és nagyobbak is vagyunk, több táplálékra lenne szükségünk.
2016. márc. 15. 11:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Régebben kalandvágyból sokat bicikliztem például az osztrák nemzeti parkokban, az ottani vadonokban. Volt úgy hogy túra közben megnyithattak valami zsilipet és az árvizek elzárták az útjaimat. A vadonban először a szomjúság jelentkezett, azt tiszta állóvízből csillapítottam. Ringlószilvát vagy szedret ettem. Valamint állóvizekben a könnyen kifogható halakat kezdtem kiszemelni, természetesen sülve került volna rá sor, de aztán odakeveredtem valahogy Bécsbe. Viszont tényleg kevésnek bizonyult a növényi táplálék, mert utána Bécsben a zsíros vöröshúsból készült felvágottat kívántam meg hogy az elhasznált tartalékaimat pótoljam.

De gazdálkodva nagyon jól meg lehet élni egy erdei tanyán. Egyik rokonom ott nőtt fel és a mai napig is ott gazdálkodik. Ott könnyen lehet tojótyúkot tartani és a tojás tápláló sülve vagy főve egyaránt. Fúrt vagy ásott kútból tiszta víz is van. A kertben meg krumpli és más zöldség megterem. Nála egy-egy mangalica is szokott mászkálni a bozótos részen. Meg hát egy épületben nem kell a téli hidegtől tartani.

Viszont a feljegyzések szerint Hanyi Istók tényleg a mocsaras vadonban élt és halat, békát, siklót, tojást evett.

2016. márc. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!