Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Mizo Laktózmentes tej...

A Mizo Laktózmentes tej tényleg nem teljesen laktózmentes?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, és abban azt írták hogy ettől a tejtől ugyanúgy rosszul lehetnek a laktózérzékenyek, mivel nem kivonják az laktózt, hanem hozzáadnak enzimet, amivel legtöbb esetben nem tud mit kezdeni a szervezet, ezért hasmenésünk lesz tőle. Ez igaz? És tényleg csak a Sparos laktózmentes tej jó?

Előre is köszi, a hasznos válaszokért megy a plusz.


2016. márc. 20. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Íme a cikk: [link]
2016. márc. 20. 12:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egyik laktóz mentes termékből sem tudják kivonni a laktózt..., minden terméknél olyan enzimet adnak hozzá, aminek a segítségével a szervezet le tudja bontani

ez a sparos pedig hülyeség..., rengeteg jó márka van

[link]

ezt az oldalt olvasgasd

2016. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, és a linket is! Tehát akkor ez lutri, vagy meg tudod így emészteni, vagy nem.

Ment a plusz, ahogy ígértem.

2016. márc. 20. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
anyukám laktózérzékeny, szóval már elég sok márkát végigpróbáltunk; a legjobb a magic milk, ízre, mindenre, csak nagyon drága, utána pedig a mizo jön, attól sincs semmi baja
2016. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy megosztottad velem a tapasztalatod, megnyugodtam. Téged is felpontoztalak!
2016. márc. 20. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a laktózt tényleg nem vonják ki.

Ha nem vagy eszméletlen mértékben laktózérzékeny, akkor jó eséllyel beválnak ezek a laktózmentes cuccok. Nekem a Mizoval sincs semmi gondom (bár csak kávéba szoktam tenni), de mondjuk sima sajtok közül is van, amit meg tudok enni. Meg a laktáz enzim tabletták is elégnek bizonyulnak, ha olyan van.

Annak, aki abszolút rosszul tolerálja, jobb, ha kerül mindenféle tejterméket. De ilyenkor lehet inkább az a baj, hogy nem, vagy nem kizárólag a laktózra érzékeny az illető.

Te tudod mennyit vállalsz be, nekem az orvosom azt mondta, hogy kísérletezgessek, hol a határ. Nem mondom, hogy kellemes, de így legalább tudom mi az, ami nem jöhet szóba semmiképp és mi az, amit bírok. Ha kipróbálod a Mizo tejet, rögtön kiderül, nálad beválik-e vagy sem. :)

2016. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Néhány próbálkozás után feladtam a harcot a laktózmentes élelmiszerekkel, mert bármit vettem továbbra is voltak panaszaim. Barátnőm javasolta a millandjoy rágótablettát, mióta azt szedem nyugodtan ihatok rendes tejet is.
2016. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dávid ***** válasza:

A Mizo laktózmentes tej a laktózérzékenyeknek (igy nekem is) hasonló panaszt okoz, mint a normál tej.

WC téma :(

2017. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!