Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hánytattam magam és vér jött...

Hánytattam magam és vér jött fel. Lehet valami seb vmi az gyomromban? És mit tudok ellene csinálni?

Figyelt kérdés

EDNOS-os vagyok(Olyan étkezési zavar ami az anorexia-bulémia-falánkság egyvelege) egy hónapja dominál az anorexia eddig csak 500kcal éltem most pedig 2 napi zabálás óta napi 2x hányok és eddig 17szem hashajtott vettem be.Eddig is ha hánytam akkor csak pár csepp vér volt, de ma már sokkal több jött de kaja nem.

Most már kezdek megilyedni emiatt.

Lehet vmi seb van a gyomromban? és milyen betegségeim lehetnek minebből?

Köszi lécci segítsetek


2010. ápr. 3. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha hánytatod magad a gyomorsav végigmarja az egész nyelőcsöved, nem tuodm mióta csinálod ezt, de a sav simán véresre marhatja a nyelőcsöved vagy a torkod, az öklendezéskor pedig erőlteted a gyomrod, és megrepedhet. Hagyd abba nagyon gyorsan!! Személy szerint én inkább lennék kicsit husibb mint halott, de ahogy gondolod, te életed
2010. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Akár a gyomrodban, akár a nyelőcsövedben. Szerintem sürgősen fordulj orvoshoz, és kontrolláltasd magad rendszeresen. Tudom, hogy az evésszavarról nehéz lejönni, de a szövődmények megelőzéséért rengeteget tehetsz az orvosi kontrollal! Lehet gyomorfekélyed,nyelőcsőfekélyed, emellett a hánytatás tönkreteheti a fogzománcodat, amitől kihullhatnak a fogaid. A bulímiának nagyon ritka esetben gyomorrepedés is lehet a szövődménye.
2010. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, fordulj orvoshoz! Ártatlan dolog is lehet, vagy gyomorból eredő vagy nyelőcsőbőél vagy máshonnan eredő vérzés i slehet.
2010. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és előző vagyok, mivel nem eszel semmit vagy kihányod a gyomrodban nincs semmi amit a gyomrosav marhat, ezért a gyomorfaladat kezdi ki, az is vérezhet
2010. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Istenem, te ha így folytatod megfogsz halni! 17 szem hashajtó, hánytatás. Vér! Nincs aki segítsen rajtad? Most mond meg miért? Miért csinálod ezt? Írd már le őszintén!?
2010. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy fekely, es ha sok a ver, akkor ez bizony gyomorverzes. Ha holnap sotet lesz a szekleted, akkor mindenkeppen az. Viszont lehet hogy a sok erolkodestol a nyelocsoved verzett be, ilyen nekem is volt, mikor terhes voltam. ( terhessegi hanyas, napi atlag 8 szor). Nem tudom mibol vagy osszerakva hogy szeretsz hanyni, de nekem az a negy honap eletem egyik legborzalmasabb idoszaka volt.

Ha VALOBAN meg akarsz gyogyulni, akkor belgyogyaszat...haziorvos. Beszelj az egeszrol oszinten, es o megteszi a szukseges lepeseket.

2010. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok, es hogy valoban komolyan vedd ezt az egeszet, tenyleg meghalhatsz ha nem hagyod abba. Valoszinuleg koros enkepferdulesed van,mert nem hiszem hogy mondjuk 120 kg vagy es 110 cm. Egy rendes jo pszihiater tud segiteni.
2010. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha hánytatod magad, akkor az nem a gyomrodból jött hanem a nyelőcsövedet marta szét a gyomorsav, viszont a kevés tápanyagbevitel miatt ugyanúgy lehet gyomorfekély is.

Csak gratulálni tudok. Nem tudom mi vitt rá erre, nagyon sajnálom, hogy ezt történt, de a rizikófaktorokra előbb is gondolhattál volna.

Sürgősen keress fel egy orvost!

2010. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

a hasüregi vérzés végzetes dolog lehet.

természertesen az EDNO-soknál vérezhet a gyomor, a nyelőcső nyálkahyártyája is. nehéz megmondani így, hogy nem tudni, mennyi vér jött, milyen színe volt, stb.


az ilyen szakaszoknál valószínűleg kórházi elhelyezésre lenne szükséged, olyan helyen, ahol direkt ezzel foglalkoznak arra a pár napra, vagy 1-2 hétre, amígy kitombolja magát az anorexiás szakasz.


jársz kezelésre/terápiára, szedsz valami gyógyszert?

2010. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jah elfelejtettem h még vettem be két kiskanálnyi Cholagol cseppet (emésztést elősegítő=96%etanol+eukaliptusz-borsmenta-olívaolaj stb) és ez is maró hatású szóval ez is nagy részt okozója.


Azt h miért később írom meg... de adok választ.

2010. ápr. 3. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!