Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy változtassak? Megint...

Hogy változtassak? Megint rámtört a falásroham. Szigorú diétán vagyok több hónapja.86 kgról lefogyfam 64-65 kg-ra de hetente rám jön a zabálás. Nem tudom mit csináljak. Küzdök rendesen a bulimiával is egx ideje. Naponta min.3-4x mérem a súlyom is.

Figyelt kérdés

Reggelire megettem egy nagy tál gyümölcslevest 2 és fél szelet vajas natúr húst egy olivás stanglit 10 dkg párizsit 2 krémtúrót.

Ebédre egy tál paradicsomszószt 2 gombóccal 2 túrórudit egy tábla csokit és egy hotdogot...



2016. márc. 22. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen diétát folytatsz? Eszel megfelelő mennyiségű fehérjét és zsíradékot?
2016. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen. Eszek. Csak a szénhidrátot korlátoztan le szigorúan és rámjön a falásroham emiatt... egyre gyakrabban.. nem tudom mit csináljak már.
2016. márc. 23. 00:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Leirtad a falásrohamok okát: a szénhidrát csökkentése. Szerintem növeld meg a napi beviteled összetett CH-kal. Egyébként nem kell a szénhidráttól félni, én átlagosan napi 350-400 grammot is beviszek és mégis 49 kg körül mozgok. :)
2016. márc. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én viszont azt javasolom, kezdd el a paleolit étrendet. Ezzel egyrészt mindig jóllakhatsz lelkiismeret-furdalás nélkül, mivel nem tudsz tőle hízni, másrészt elmúlik illetve könnyebben leküzdhető az egészségtelen ételek utáni sóvárgás. Ha megfelelő mennyiségű zsírt és fehérjét fogyasztasz, nem megy hirtelen fel-le a vércukrod, és nem lesz falási rohamod sem.
2016. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván lehet hízni paleón, de fogyni kizárólag akkor, ha deficit van, s ez minden étrendre igaz. Én aztán nem fogytam paleóval 25 kiló feleslegből sem, persze ezen nem csodálkoztam, mert nem ettem keveset (hanem annyit, amilyen keveset csak bírtam. úgy látszik, ez még sok volt).

A szénhidrátcsökkentés viszont bevált egy időre :D


Kérdező, bizonyára túl drasztikusan vitted le a ch-t. Vagy azok közé tartozol, akiknek több kell.

Sokunk tapasztalta, hogy nagyon kevés ch-val (nekem 30g körül van a napi szint :)) leesik (s megváltozik) az éhségérzet s megnő az energiaszint. Ez a tipikus ketogén diétánál. Viszont idő kell az adaptálódáshoz, egyes embereknek nem való, plusz kemény deficitben azért sokunk igenis éhes. S ott vannak a lelki tényezők. Nekem remek, élvezetes, laktató, számomra egészséges étrendem van - de azért néha belémbújik a hedonista rebellis kisördög...

S ha a túl nagy deficit koplalást okoz, az amúgyis egészségtelen, inkább mozogjunk többet vagy legyünk türelmesebbek.


A fogyásodhoz amúgy gratula, az én számaim is ezek, de nekem kb. 5 év eddig (az elején még ment, ha nem is olyan gyorsan, mint nálad, de nem volt túl szigorú).

Viszont életmódot váltottam, elég nehéz elképzelni, hogy túrórudit meg parízert egyek... Ez igazából kizárt. Ha már kilengek, akkor anyós sütije, az megéri. Nem mintha nem tudnék én is jókat sütni... Lehet, hogy túl megszorító vagy, milyen a szigorú diétád? Illetve egy ideig szüneteltetheted is, már nem lehet sok felesleged, némi szusszanás kellhet. De rendes ételeket egyél akkor is.

2016. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánanèzek a paleonak hogy mit takar. Igen nagyon szigorú. Megszabtam hogx mit ehetek és mit nem. Rengteg ételről mondtam le. Édességet nem ettem csak egészséges kajákat. De egyre rosszabbak a rohamok... most is rám jött. Nem akarok visszahízni. Sőt meg hátra van 17kg. :(
2016. márc. 23. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó, de mégis mi az a szigorú étrend? Na jó, nem kell leírnod, csak érdekelt, hogy rájöjjek, mi okozhat falásrohamot. Kizártál valamit, amit nagyon szeretsz és fontos neked? Mert az hiba.

Az enyém pl. nem szigorú, de szinte csak tojást, korlátozott mennyiségű zöldséget, kevés olajos magvat s pici zsírt eszem, max. 40g szénhidrát naponta. Korlátozónak tekinthető, de változatos, élvezetes (ez alap egy hedonistának :D), laktató... Öröm minden étkezés. Amit kívánok, kvázi mindig megeszem :D Persze ugyanez másnak maga lehet a pokol, de hozzám passzol. Nekem édesség nélkül lenne fura (nem kívánás, megszokás és a jó ízek élvezete), de az van dögivel, ha akarom.


Szóval csak mert kizársz egy csomó ételcsoportot, nem lesz szigorú a diéta... Neked bizonyára a kalóriakereted is igen szigorú, ami azért nehézzé tudja tenni a dolgot.

2016. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Diéta alatt 1000 alatt van a kalóriakeretem. Néha van csak kilengés. Tésztát fehér lisztes dolgot pékárut krumplit nem is ettem egyáltalá.
2016. márc. 23. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
1000 kalória még diéta alatt is nagyon kevés, jó hogy falásrohamaid vannak. Egyébként a krumplival nincs semmi gond szerintem, azt nem kéne kizárnod.
2016. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig a krumpli kizárása sokaknak jó. Főleg annak, aki nem szereti az inzulincibálást s nem laktatja a krumpli elég jól. De én sem vagyok ellene, nem tartom egészségtelennek, csak nem eszem, ha jót akarok... Másnak persze akár passzolhat is, de fogyáskor nem ideális nagy általánosságban.


1000 kcal rém kevés, ez koplalás, inkább mozogj többet. Nem csoda, ha falásrohamaid vannak. Mit vársz?

2016. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!