Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom annyira a...

Miért kívánom annyira a csokoládét?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 22:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Naponta ill. két naponta egyszerűen képes vagyok még este is lemenni a boltba, csak hogy csokit tudjak venni.Hallottam olyat hogy az ember szervezete jelzi ha valamire szüksége van.
2010. ápr. 3. 23:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
azt mondják, szerete pótlás a csoki, csók hiány.
2010. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is rengeteg csokit eszem többnyire akkor, amikor nem történik semmi érdekes velem.

Ha reggel úgy indulok el munkába, hogy tudom, tök unalmas lesz a napom, akkor többet eszem, mint egyébként.

Azt mondják, a csokoládé boldogság hormonokat tartalmaz, de én még nem tapasztaltam, hogy jobb lenne tőle a kedvem, egyszerűen csak finom.

Ha találkozhatom, és beszélhetek olyan emberekkel, akikkel jól érzem magam, nincs is szükségem a csokoládéra.

Lehet, hogy neked is hiányzik valami, vagy valaki az életedből, vagy valamit nem tudsz feldolgozni, ezért kívánod mindíg az édességet.

2010. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mint már előttem vki írta, ez szeretet hiány. Én is sokat eszem csokit, de ellenben a 23:16-ossal, én utána jobban érzem magam. O_o Meg eléggé édesszájú vok..
2010. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
100%

A csokoládé egyszerre tartalmazza a 2 dolgot, amiből az ember több millió évig hiányt szenvedett: ZSÍR és CUKOR.


Azért van annyi kövér ember és cukorbeteg, mert még nem szoktunk hozzá, hogy már nem kell kényszeresen magunkba túrni se az édeset, se a zsírosat.


Boldogsághormon nincs benne, de 1 táblányi rendes étcsokoládéban már van annyi teobromin, hogy feldobja a kedved. (És jó a virrasztáshoz is:)))

2010. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha kívánod, egyél!Igen, jelzi a szervezeted, ha valamire szükséged van!Én mindig azt eszem, amit kívánok, mostanában én is a csokit.És nem vagyok kövér, mindenki dícséri az alakom, (nem vagyok sovány se).Jól csinálod, ugorj le mindig a boltba ha kívánod, mert ha otthon van sok, akkor ha nem is kávánod valszeg akkor is megeszed.
2010. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Scrimshaw válasza:

Az eros csoki utáni vágy magnéziumhiányra utal. A csoki boldogítja is az embert, azt szokták mondani - ez azért is van, mert a magnéziumhiány enyhe depressziót, kimerultséget, feszultséget okoz (és ez fordítva is igaz!), a csoki pedig ezt az állapotot enyhíti...

Tudom, hogy tobb, mint egy éve tetted fel a kérdést, de idorol idore aktuális lehet... :)

Ha szeretnénk elkerülni a magnéziumhiányt, fogyasszunk sok napraforgómagot, diót, mandulát és teljes kiőrlésű gabonaféléket!

2011. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!