Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mondanátok nekem egészséges...

Mondanátok nekem egészséges recepteket?

Figyelt kérdés

Szeretnék életmódot váltani, amitől azt remélem, hogy nagyjából 10 kg-ot fogyok a következő 8-10 hónapban és aztán beállok arra a 80 kg körüli szintre. (Most 91-93 kg, 23 éves férfi vagyok. Heti 2 karate edzést és 2-3 5 kilométeres futást iktatok be. Ez még nem rendszeres, de folyamatban van, azaz már elkezdtem.)


Először is reggelihez várnék ötleteket. Kezdetnek legalább 4-5 féle receptet szeretnék összegyűjteni, amelyeket a következő napokban kipróbálhatok.


A szempont az, hogy gyorsan elkészíthető és diákbarát-árú legyen az adott étel.



2016. márc. 23. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egyébként külön fogyókúra témakör. A lényeg az, hogy a gyorsan lebomló szénhidrátokat hanyagold, pl. fehér lisztből készült kenyér, tészták. Kenyér helyett érdemes kipróbálni a köles-, hajdina-, árpa- és zabkását. Érdemes minden étkezés, különösen reggeli előtt gyümölcsöt enni (éhgyomorra szívódik fel legjobban). Vacsora minél korábban és minél kevesebb legyen. A reggeli legyen bőséges!

(Éhezni, koplalni semmiképpen! Abból lesz a jojózás, a még kövérebbre visszahízás!)

2016. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, de kétszeresen is félreértetted a kérdésemet.


Először is életmódot szeretnék váltani, azaz egészségesen szeretnék táplálkozni, rendszeresen, a további életem folyamán. Nem fogyókúrázni akarok, tehát nem néhány hónapig szeretnék így étkezni, ezért sem a fogyókúra témakörbe került a kérdésem.


Másodszor pedig konkrét recepteket várok válaszként, amiket már kipróbáltatok, amik finomak, táplálóak, gyorsan elkészülnek és költségkímélőek. Össze szeretnék írni magamnak egy étrend-táblázatot, hogy akár az előző nap este el tudjam készíteni a másnapi porciókat.

2016. márc. 23. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el az előző válaszadó írását, mert pont azt írta, hogy mit egyél, ami egészséges és nem fogyókúrás instrukciót adott!
2016. márc. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!