Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszerűen nem értem. Lehet...

Egyszerűen nem értem. Lehet ebből gondom? Avagy hogy tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Nincs étvágyam. Egyszerűen,nincs. Vagyis,egyszer éhes vagyok,eszek és utána semmi (Hozzátenném,ez azóta már kicsit javult). Ha eszek is,csupa egészségtelen dolgot. Ma például benéztem a hűtőbe,és tele volt mindennel,de nem tudtam mit enni. A szüleim is folyton kérdezik,hogy mit kérek,de nem tudok mit mondani. Mindig eszek salátát,meg ilyenek. Mit kéne ennem? Valamilyen egészséges receptek? Nyáron egészségesen szeretnék élni! Egészséges ételeket enni,minden nap futni. Segítseteeek

14/f



2016. márc. 16. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy téma, hogy mi az egészséges, millió helyen le van írva, s nem mindenkinek ugyanaz jó, ezt nem akarom ecsetelgetni.


A te esetedben meg kell találnod egy megfelelő étrendet, ami egészséges, de el tudod fogadni, s azt enni, ha tetszik, ha nem, étvágytól és éhségtől függetlenül. Nem ideális, de ha egyszer nem működnek ezek benned jól.

Nem kell éhség és étvágy az evéshez, sok ember eszik anélkül. Enni kell, s célszerű megfelelő dolgokat, ha azt akarod, hoigy a tested jól működjön még vagy sokáig.

2016. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És mit, mennyit iszol? Nasikkal hogy állsz?

Nekem az a meglátásom, hogy a rosszul evő gyerekek is élnek valamin: többnyire tejen, kakaón, gyümölcsleveken, üdítőkön, nasizáson. Lehet, hogy Te nem ilyen vagy, de azért kíváncsi lennék.

2016. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát sok narancslevet iszom,meg gyümölcsturmixokat szoktam csinálni. Reggelire hétvégente gabonapelyhet szoktam enni. A nasiktól eléggé tiltanak,tehát csak szombaton szoktam enni,de megvagyok nélküle. A gyengém a szénsavas üdítőital pl. coca-cola meg ezek. Havonta 2x-3x mekis kaja. Meg saláta bármilyen mennyiségben :D
2016. márc. 17. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyümölcsturmix (tejjel, cukorral?) elég laktató. Az üdítőkben (a bolti narancslében is) sok cukor (fruktóz) van, szerintem ezekkel laksz jól, így amikor enni kellene, nem vagy éhes. Próbáld ki, hogy mondjuk egy hétig csak vizet iszol, ha szomjas vagy, és 4 óránként eszel, közötte csak víz. Szerintem egyből jobban fogod kívánni az ételeket, és nem csak a salátát.

Én ezt javasolnám (de persze sok variáció lehetséges:

- reggeli 8-kor (ha éhes vagy): pl. tojás zöldségekkel

- ebéd: főtt ételek (leves, hús vagy hal, zöldségköret vagy saláta)

- uzsonna 4 körül: gyümölcsturmix cukor helyett mézzel vagy banánnal édesítve (tej helyett inkább natúr joghurt vagy kefír)

- vacsora 7-8 körül: amit találsz, de ne legyen túl sok vagy túl nehéz, pl. ne ilyenkor egyél füstölt húsokat, nyers káposztát, babot stb.

Kerüld a cukros ételeket. Ha már visszajött az étvágyad, étkezések között, ha megéhezel, ehetsz magában gyümölcsöket, vagy ihatsz egy bögre mézes gyógyteát.

2016. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!