Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Barátnőm glutén érzékeny....

A Barátnőm glutén érzékeny. Tudnátok olyan ételeket írni amik nem tartalmaznak glutént?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A Barátnőm érzékeny a gluténra. Semmi mellékhatása nem lesz tőle ha meg eszi csak a vérképes értékei romlanak. Persze az alapvető dolgokat tudom. Kenyér. Liszt, Rántott hús stb... Tőle sem szeretem kérdezgetni, hogy ezt szabad ezt nem?! Szóval olyan ételeket szeretnék kérdezni amely nem tartalmaz glutént. Esetleg nasi, édesség (Toffifee, Tibi csoki őket tudom).

Köszönöm:)



2016. márc. 30. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link] +list%C3%A1ja

2016. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bounty-t vehetsz neki, régebben Merci is gm volt, mindig mindent olvasni kell.

Csokikon pl. azt figyeld, hogy van-e benne maláta (vagy árpamaláta), meg persze a gabonagolyó stb sem jó, ha búza, árpa vagy zab (zabból csak azt eheti, ami gluténmentesen volt tárolva, aratva, a sima csokikba és kekszekbe nem ilyen zab kerül).

Nézd meg az allergén infót, hogy szerepel-e az a csokin, hogy nyomokban búzát (glutént) tartalmazhat. Ha sem az összetevőkben, sem a nyomokban infónál nem találsz búzát, árpát, rozst, zabot, akkor gluténmentesnek tekinthető.


Merre laksz? Nincs a közeledben biobolt vagy speciális gluténmentes dolgokat árusító szaküzlet? Ott akár sütit is vehetsz neki :)


Fb-on van egy jó csoport, gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok a neve. Lépj be, és találsz pl. listákat, recepteket, infókat :)

2016. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi😁 nem tudom hogy a közelbe van e, de kotlrul nézek. Ez jó ötlet. A csoportról hallottam. 😊 Köszi a segítséget ! 😁😁
2016. márc. 31. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!