Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hagyjam abba a koplalást?

Hogyan hagyjam abba a koplalást?

Figyelt kérdés

December óta 8-9 kilót fogytam. 169 cm vagyok, 15 éves lány, jelenleg 55-56 kg. Nem számolom olyan szigoruan a kaloriákat (nincs mérlegünk). Mostanság kb. 1200 kalóriát eszem (igyekszem ennél nem kevesebbet enni, de elképzelhető, hogy volt már rá példa. Viszont olyan is volt, hogy 1500 körül ettem, de akkor lassan fogytam) Ez koplalásnak számít? Ha elkezdek ennél többet enni, akkor meg fogok hízni? Szerintem mindenképp többet kéne ennem, mert nem jött meg a menzeszem. Hogy tudnám a testzsírszázalékom csökkenteni? Miket egyek? Egyébként vegán vagyok.

Hogy ne hízzak?



2016. ápr. 17. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Látszik, hogy 15 éves vagy...
2016. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Miért félsz ennyire a hízástól? Normál súlyod van, SŐT kicsit alatta is vagy, és ha egészségesen eszel & sportolsz semmi baj nem lesz.
2016. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egyes! Igen, 15 éves vagyok, még tapasztalatlan a helyes táplálkozással és egészséggel kapcsolatban, ezért is tettem fel a kérdést.

Kettes! Köszönöm szépen. Azért félek a hízástól, mert azt hallottam, hogyha valaki koplal, akkor zsírt kezd el raktározni a szervezet és utána normál mennyiségű kajától is hízni fog. Csak nem tudom, hogy ilyen kcal. bevitel mellett nem állt-e át úm. "koplalásba" a szervezetem?

2016. ápr. 17. 15:13
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem arról van szó, hogy "tapasztalatlan" vagy. Hanem ha tisztában vagy vele, hogy nem eszel rendesen, nem jön meg a menzeszed, és többféle problémád is van emiatt, akkor mégis mire vársz? Te is tisztában vagy vele, hogy ez így nem jó és normálisan kellene enned! Akkor minek kell értelmetlen dolgokat írni? Kiírtál egy kérdést, válaszolhatnak rá páran, de akkor is te fogod enni, és azt amit. Attól, hogy néhányan megmondják mit csinálj, rajtad áll, hogy megteszed-e. Így hát mivel te is tudod, egyél rendesen! Fejlődő szervezet vagy, ennek nem most van itt az ideje! Egyél mindent normálisan, és sportolj mellé! Ennyi a titok.
2016. ápr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szintis Zoli ***** válasza:
71%

Kezdj 1400-al. Annyi lehet a BMR-ed. Menjen egy hétig, aztán heti 100-150 Kcal emelés, amíg eléred az 1800-at. Így nem lesz jójó.


Minden reggel leméred magad pisi-kaki után, evés előtt, de csak egy hét átlagából vonsz le következtetést!!!

Ha kicsit nő a súlyod, nem ijedsz meg. Az még nem zsír, hanem csak glikogén meg víz.


Szintententartasz pár hónapig (annyi kalóriával, amennyi neked ahhoz kell!), vagy inkább hízol 1-2 kilót, sok vitamin és ásványi anyag, tiszta kaják. Mellette sportolgathatsz is kicsit, de ne fogyj!


Visszatöltöd a tested, aztán, ha megjött a mensid, elolvasod ezt:

[link]

Ezzel, ha kell, lepucolod a felesleges zsírt épeszű módon.

Majd folytatod a kalóriaszámlálást, hogy ne ess vissza és elmész valami dokihoz, aki valahogy kikezel az anóból. Aztán elhagyod a kalóriaszámlálást és élsz tovább.

2016. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
De ha az a célja, hogy kicsit hízzon, akkor mégis miért ijedne meg attól amit a mérleg mutat?
2016. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egy, kettő, miért egy zsírégető oldalt ajánlasz egy zsírban feltűnően szegény lánynak?
2016. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szintis Zoli ***** válasza:
71%

"Hogy tudnám a testzsírszázalékom csökkenteni?" ... "Miket egyek? Egyébként vegán vagyok.

Hogy ne hízzak?"


#6!

Szerinted ez alapján hízni akar?


A hölgy feltehetően az anorexia korai fázisában van. Ezért ijedne meg, amint többet mutat a mérleg. A jojó effektet próbálja elkerülni.


#7!

A testtömege és a magassága még semmit nem mond a testösszetételéről. Nem tudod, hogy zsírban mennyire szegény. Valszeg skinny fat alkattal rendelkezik, amit nem akar a jojóval tovább rontani.


Ebben segít a linken található írás, amit, ha ismersz, tudod, hogy többek között annak a biológiáját is bemutatja, hogy hogyan kell zsírt égetni az izom megtartása és a jojó elkerülése mellett.

2016. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Értem amit mondasz, de ha "A hölgy feltehetően az anorexia korai fázisában van. " Akkor miért akarsz még segíteni fogyni?

Illetőleg még (az egyébként szar) -110-es rendszer szerint sem éri el a normál tömeg közepét (főleg hogy a pontos érték -100 és -105 között van), akkor hogy lehetne akár skinny fat?

Illetőleg annak nem jön meg a menzesz, aki túl keveset eszik & túl kevés zsír van rajta, nem izom.

2016. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szintis Zoli ***** válasza:
53%
Mindegy, hogy mi mit gondolunk. A hölgy fogja eldönteni, hogy hízik vagy fogy. Mindkettőről leírtam, hogy hogyan teheti a legjobban.
2016. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!