Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy vega megenne egy halat...

Ha egy vega megenne egy halat beteg lenne?

Figyelt kérdés
Mert ugye az hús. Vagy marhát.
2016. ápr. 20. 16:19
1 2
 1/15 anonim válasza:

Ettol miert lenne beteg?

Szerintem semmikepp

2016. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

A vega nem azért vega mert allergiás a húsra.

Nem lenne beteg

2016. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
89%
Általában elvi, és nem fizikai okokból nem esznek húst. Nem lenne baja csak kellemetlen lenne neki.
2016. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

A vegák általában azért nem esznek állatokat mert egyrészt sajnálják őket másrészt valaki bebeszélt nekik, hogy azért mindenevő a fogsorunk, mert növényevőként egészségesebben élnénk.

Vegák közt is van különbség, van aki csak kifejlett állatot nem eszik, van akinek a tojás meg a tej is sok.

Egyik sem halna bele ha húst enne.

2016. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
A vegák esznek húst, illetve állati eredetű ételeket (halat, tojást, tejtermékeket). A vegánok nem esznek semmi ilyet. És pont attól lesznek betegek. Ismerek olyat, aki olvasta a neten (és az már hiteles), hogy az ember valójában növényevő(!), a mindenevő fogazatunk a változatos növényfogyasztás miatt alakult ki(!), és képtelenek vagyunk megemészteni a húst(!). Na, ilyen hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki vegán legyen.
2016. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Betegebb már nem lesz.
2016. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy emberhúst etetnek veled.


A vegánok számára épp annyira erkölcsileg helytelen dolog állatot enni, mint embert.


Rosszul lennének a tudattól, igen, valszeg ki is pakolnák helyben

2016. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem az ember- és az állathús közt nincs akkora szakadék, mint másoknál, beteg pedig egyiktől sem lennék, ha jó minőségű :) A minőségi húst jó ételnek tartom, az igazán jót pedig nagyon finomnak, undor a fasorban sem, akkor sem, ha nem bírnék sok húst enni és erkölcsi okaim is vannak a sok-sok egyéb mellett.


Nem akarok többet arról vitázni, hogy a vegák, sőt a vegánok esznek-e húst, az én világomban nem s szerintem ez a leggyakoribb szemlélet és semmi értelme nincs annak, ha egy "vega" válogat, hogy melyik állat megölése jó neki.


Van, aki bizonyos szempontból beteg lenne, igen, de inkább lelki alapokon. De ez elég ritka.


A vega kb. ugyanolyan ember, mint a másik, a hús kihagyásával nem veszti el a szervezet annak képességét, hogy megeméssze az adott dolgot. A húst természetesen emészti az ember, a zöldségeknél van, hogy baktérium kell hozzá s ha valaki kihagyja s átalakul a bélflóra, akkor a zöldségeket már nem tudja megemészteni (persze vissza tud szokni rá, de az hosszú idő). A laktóznál is gondot okozhat, ha az ember sokáig nem fogyasztja, de a húsnál nem tudok ilyesmit, az természetes táplálék egy mindenevőnél.

2016. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor miért eszik a legtöbb vega részegen mégis húst?

Nemrég olvastam erről egy cikket, hogy nagyon sok vega eszik húst, hogyha nem józan.

2016. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*ugyanolyan ember, mint más
2016. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!