Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A suliban az ebéd mondható...

A suliban az ebéd mondható egészségesnek? Fogyni szeretnék.

Figyelt kérdés
Le szeretnék adni három kilót, de a suliban kell ebédelnem. Mellette itthon egészségesen táplálkozom, de az ebédet csak az iskolában tudnám megoldani. Igen nem túl finom bent a kaja, de azért egészséges és ha rendesen eszem és sportolok tudnék fogyni vele?
2016. máj. 3. 08:54
 1/6 anonim válasza:
Hát, ha egészséges, akkor biztos.
2016. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekek nem is rajonganak érte, gyakorta előfordul, hogy az iskolai menzán egészségesebb a kaja, mint otthon. Ugyanis szigorodtak a gyeremek-közétkeztetés szabályai, erősen korlátozva van már a só/cukor-tartalom és úgy általában az összetételre is jobban figyelnek. persze ezt kevés pénzből megoldani nem egyszerű, így gyakori, hogy főzelék és egyéb nem annyira kedvelt, olcsó hüvelyest és miegyebet készítenek, de én nem aggódnék. Nem a napi egyszeri iskolai ebéd fog a fogyásod útjába állni. 3 kiló amúgy is bagatell, nem tudom mennyi idős vagy, szerintem fiatalon botorság a fogyókúra (mondjuk mindig az). Plussz mozgással, nassok és édesség, finomított szénhidrátok (tök fölösleges még a gyerekeknek is) erős korlátozásával ennyi észrevétlenül is leolvad, feltéve, ha van miből.
2016. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak! 18 éves lány vagyok és a sport versenyek miatt kell fogynom. Ne ilyen gebének képzelj el aki folyamatosan fogyni akar és az az élete hogy hogy néz ki. A 3 kiló plusz sajnos rajtam van és jobban menne a versenyzés ha leadnám.
2016. máj. 3. 09:08
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem elég neked annyi,hogy járj el mozogni. ez lehet futás, vagy tánc órák,vagy focizás,úszás..vagy bármi amit szeretsz csinálni. és heti 3-4 alkalommal.

ezenfelül egyél kevesebb cukrot és a lisztet is próbáld kerülni.

később hálás lesz érte a szervezeted,főleg a mozgás miatt.

a 3kg nem olyan sok szerintem, amiatt nem aggódnék.

2016. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg pláne ne aggódj, ha sportolsz rendesen és odafigyelsz az étkezésre is, akkor az iskolai menza semmiben sem fog téged akadályozni. Amúgy is sokkal jobb szerintem ha ott eszik a gyerek, mintha egész nap szendvicseken és péksütiken él. Az legalább főtt étel és tutira nem egészségtelen, én a 16 éves kamaszomat nemrég beszéltem nagy nehezen rá, hálás is érte, állítása szerint teljesen rendben van, mindig van 2-3 féle második és gyümölcs.
2016. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ment a zöld pacsi:)
2016. máj. 3. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!