Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mindennapi diétás ebéd...

A mindennapi diétás ebéd mellé (netről rendelem majd a munkahelyemre) milyen reggelit, tízórait, uzsonnát és vacsorát javasoltok?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 12. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod. Nem tudom, hogyan viszonyul az ebéd kalória- és tápanyagtartalma az igényeidhez, mit szeretsz, mit nem, mikor vagy éhes... Pl. nekem kizárólag a semmi ideális reggelire és tízóraira, viszont ebédre nagyon sok kalória kell s vacsorára sem kevés. Ha felborítom, baj lesz. A páromnak pedig hatalmas reggeli kell 6-kor, nem tudna dolgozni nélküle. Szóval ezt általánosan nem lehet megmondani.

De vacsorára valami jó kis fehérjeforrást javasolok zöldségekkel :) S a reggeliben is legyen fehérje, ha már eszel sok órával az előző fehérjebeviteled óta... Az inzulint reggel ne dobd meg, ha lehet, gyenge az inzulinérzékenység, de igazából a legjobb, ha sosem dobod meg nagyon. DE van, aki ezzel ellentétesen tud boldogan élni és fogyni, túl sokfélék vagyunk, nagyon kevés mindenkire igaz szabály van. Ha szénhidrátos reggelit akarsz, sokaknak bejön a zabkása, a gabonafélék közt még egész fehérjedús, lassú felszívódású, térfogatos, mert felszív egy csomó vizet, lehet variálni... Nekem rossz ötlet lenne, de sokaknak remek.

2016. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már 4 hónapja úgy élek, hogy olyan 9 órakor megeszek egy croissant, majd olyan 15 óráig berázólag 2-3 zsömlét (májkrémes, vagy valami kőrözött, esetleg szalám, sajt..), majd amikor hazaérek olyan 19 óra körül, akkor bezabálok. Lassan az enyhén túlsúlyosból kezdek átcsapni az erősen túlsúlyos kategóriába, így elhatároztam, hogy rendelek a munkahelyemre kalóriaszegény ebédet, de reggelizi mindenképp szeretnék, hogy ebédig ne legyek éhes, illetve az is biztos, hogy még kétszer tuti megéhezem lefekvésig ebéd után. A zabkása / gabonaféle reggelire (vagy vacsorára) szimpatikusnak tűnik. Arra gondoltam még, hogy 2 almát/2 narancsot/2 banánt/2 akármilyen gyümölcsöt, ha magammal viszek, akkor az lehet az uzsonnám, vagy ha mondjuk megeszek egy almát 14 órakor és egyet 16 órakor, akkor este 7-ig kibírom és valami könnyűvel megtáplálva a bendőm mosolyogva zárhatom a napom :)
2016. ápr. 12. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy híztál ilyen étrend mellett. A helyedben én teljesen kiiktatnám a pékárut, de még inkább az összes gabonafélét. Reggeli: tojás+nyers zöldség, tízórai: gyümölcs, uzsonna: gyümölcs+olajos magvak (nem sok), vacsora: húsos zöldségleves vagy hal/máj párolt zöldségekkel, esetleg plusz kevés barna rizzsel.
2016. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!
2016. ápr. 13. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!