Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a reggeli mennyire egészség...

Ez a reggeli mennyire egészséges / egészségtelen?

Figyelt kérdés

Azt mondják az jár jól, aki "bereggelizik". Én is így teszek, ez szerintetek jó reggeli? Min kell változtatni?


3 db baromfivirsli

Egy bögre kakaó

5 szelet abo nett

1 db alma



#Reggelk
2016. máj. 5. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó. Van benne gyümölcs alma ,fehérje kakaó,szénhidrát kenyér ,virsli húsféle. Csak a kenyeret kellene lecsökkenteni az 5 az nem túl sok?
2016. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"Csodálatos" a kombináció!
2016. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A virsli nem egeszseges, helyette lehetne valami màs. A tobbi oke.
2016. máj. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A virsli kocsonyásított víz, meg vágóhídi hulladék. Én akkor sem enném, ha mást nem lehetne kapni :)

Bár sajnos ez a megvásárolható árú felvágottak zömére elmondható.

Ha valóban egészségesen szeretnél enni, akkor a nyersfajta tartósítószermentes sonkákat, kézzel készített szendvicskrémeket ajánlom. Mi szinte csak az utóbbit esszük férjemmel, minden felvágottról, margarinról leszoktunk.

Mi a hússzükségletet a főétkezésekkel biztosítjuk :)

Persze, nem mondom, hogy az ember nem csábulhat el néha egy-egy finom szalonnára, de a hétköznapokban jobb elhagyni.

Hacsak nem házi. Hidd el, ha tartósítószermentes, disznóvágásból származó dolog, még a szalonna is egészséges.

2016. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Reggelire a gyümölcs nem jó választás, sokan gondolják, hogy remek, mert egészséges, de kiábrándító módon nem az. Megemeli azonnal a vércukorszintet, ami pont reggel a legrosszabb, tehát azt elhagynám. Tízóraira vagy uzsira már teljesen rendben van. A virsli oké, ha rendes virsli, jobb henteseknél lehet venni 90%-os hústartalom feletti virslit, abból mondjuk 2 darab simán belefér. Az abonett is oké, a kakaó max édesítővel, nekem a kávé olyan, hogy reggel muszáj és csak tejjel tudom meginni, de ennyi belefér. :) Reggelire még jó lehet a zabkása, azt is max 10 perc összedobni, vagy natúr joghurt sovány túróval, egy kanálka diétás lekvárral, vagy teljes kiőrlésű kenyér valami rendes szalámival (szóval olyannal, amiben hús is van, nem csak nyesedék meg szója:D), zöldséggel, de a rántotta is jó választás, ahhoz is lehet enni sok zöldséget, teázni, ilyesmik. Ha nem diétázol, ezek akkor is jók, mert sok bennük a lassú felszívódású szénhidrát (főleg a zabban és a teljes kiőrlésű lisztekben), szóval nem emelik meg hirtelen a vércukorszintet és tovább telítenek el, nem ürülnek ki gyorsan, ergo nem leszel hamar éhes. :)
2016. máj. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, a legtöbb gyümölcs kevésvé emeli a vércukrot, mint az említett zabkása, és egyéb gabona termékek. Az abonett sokkal rosszabb ilyen szempontból. Ráadásul egy alma.szénhidrát tartalma.sehol nincs egy zabkásához képest. Az egész reggeliből pont ez az egyetleb, ami ér valamit, tele telített zsírral, az abonett gyors ch, a kakaó gondolom cukros, de ha nem is az, a tej miatt amúgy is jó nagy inzulinválasza lesz.

A virsli ipari hulladék,

2016. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért, szutyok telefonról írok.
2016. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os, honnan vetted, hogy nem jó, ha reggel megemeli bármi a vércukorszinted?

A szénhidrát kell az agynak és a szervezetnek. Valamiből kell az energia. A lassan felszívódó fajták, a legtöbb gyümölcs alkalmas erre a célra.

Ha minden reggel almával kezdenél kávé helyett, talán fittebb lennél, a koffeinhez hozzászoksz egy idő után :)

Ezt nekem viszont mind doki mondta.,

2016. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Szerintem is jó a gyümölcs reggelire. Azt hallottam, a gyümölcs reggel a legjobb. A kakaót mellesleg taumatin alapú édesítővel iszom. Az abonettről úgy tudtam, hogy lassan felszívódó CH.
2016. máj. 5. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!