Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintem aranyerem van,...

Szerintem aranyerem van, akinek már volt segítene? Valami komolyabb?

Figyelt kérdés

Sofőrként dolgozom teherautóval acél kereskedésben ( haszonvas). Autóm szerelőnél volt 2 hetet közben árukiadó lettem. Nem mondom, hogy nehéz de elég sulyos idomacélokat is kellett emelgetni, bírtam sőt élveztem ahogy a kar és combizmok megfeszülnek délutánra bedurrannak. Na igen viszont gyakran előfordult reggeli wc után tisztára törölt fenekemnél valami furcsát éreztem....ujra ki kellett törölni, ez kb mindig ugyanabban az időpontban 2 órával munkakezdés után. Reggelre visszatérve, sok wc papirt használok olyan bent mélyen ragad meg a szutyok. Sajnos van hogy napi 2 de ált 1 hétévégén 2naponta 1 energia ital lecsúszik. Hétvégén volt születésnapom, sütemény torta hegyek babgulyás pálinka sör. Előtte két nappal kisebb ünneplés. Most szerdán egy kis kemény csomóban kimerűlt a produktum na meg melett volt a vér a vízben. Jó éve ugyan ez volt de pont nagypénteken délután ( buli nem volt semmi elötte) mentünk az ügyeletre mondtam a panaszt meg se nézték, hogy az e ( normál vagy inkább igényes megjelenésü vagyok, természetesen tisztára mostam vizsgálat elött) csak kaptam krémet és kész. Most gondoltam bulik miatt aranyér sebaj reklámoznak kenőcsöt veszek. Vettem is csak a használatával vagyok bajban. Most már ha belegebedek se tudom kitörölni a fenekem ugyanugy valahol bent mélyen marad anyag. Kenőcs olyan, hogy kintre is kell egy toldalékkal bentre is kell nyomni. Na igen mivel tiszta kenőcs a végbél nyílás kivűl-belül ez keveredik a fekáliával egy tekercs wc papir és nem vagyok tiszta. Annyira dörzsölöm hogy 0,1 mm vastag vércsikos a papir.

Eddig aki olvasta köszönöm.

Ha már bele kezdtem folytatom. Decemberbe elvileg volt egy vastagbél gyulladásom. Vasárnapra iszonyatos fájdalom, ügyelet kezdő doktornő nem mondott semmit, látszott rajta nem igazán tudja mi bajom. Has puha betapintható tehát nem lehet komoly mondta és vény nélküli ezt azt javasolt, na meg menjek körzeti dokihoz. Helyettesitette egy belgyógyász írt valamit de igazából ő is tanácstalan volt, gyógyszer és a sok vény nélküli szer nem használt. Végre saját orvosom, mivel laptopot használ látja a régi betegségeket is. (hasfájós voltam mindig is) írt más gyógyszert, szerinte nem is biztos hogy vastagbél gyulladás sok idegességtől fent van a savam ( volt bőven 2015ben főleg a betegség előtt) Akkor rászoktam a salvus vizre attól ivás után 10-30 perccel jött egy lazásabb széklet(reggeli) amit nehéz volt kitörölni.

30 vagyok 50 fölött lehet esély a vastagbél daganatra, meg polipra. De ennyi orvos közül miért nem küld el egy sem egy tükrözésre? Könyörögjek érte? Vagy egy ultrahang? Én tulzom el? Vastagbél daganat tünete lehet az aranyér is.



#aranyér #polip #vastagbéldaganat #kitörölhetetlen fenék
2016. máj. 20. 19:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Véres széklet óta. Salvus viz normafloor gyümölcslé (100as alma) eper minden nap van.
2016. máj. 20. 19:57
 2/3 anonim ***** válasza:
A történetedből azt veszem le, hogy még nem jártál proktológusnál, az legyen az első. Nem kell beutaló, gyorsan fogadnak, ott rögtön csinálnak tükrözést és kapsz kezelést is, háziorvos ezzel nem sokat tud kezdeni.
2016. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek vegyél egy csomag DM-es babapopsitörlőt, azzal nem sérted fel a feneked. Krémezés gyanánt használhatnál természetesebb anyagokat, pl. olivaolaj vagy körömvirágos krém, ezeknek is jó gyulladáscsökkentő és bőrtápláló hatása van. Külsőleges kezeléshez ennyit tudnék hozzátenni.

Én a helyedben nem nyugodnék bele a vastagbélgyulladásos-gyomorsavas-hasfájós problémákba, mivel ezeknek bőven lehet köze az aranyerekhez, az emelgetésen túlmenően. Ezt leginkább egészséges(ebb) étrenddel lehetne helyretenni, bár nem tudom, miket szoktál általában enni és inni (a szülinapokon kívül). Persze a kivizsgálások is fontosak, hogy tudd, konkrétan mi a bajod.

Nekem is volt aranyerem terhesség után (25 plusz kilót cipeltem akkoriban), de a fogyás és a jó étrend hatására ez már a múlté.

2016. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!