Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bele lehet e halni a korlátlan...

Bele lehet e halni a korlátlan mértékű banán fogyasztásba? És ha igen mekkora mennyiség fölött következik ez be (62kg gyenge csontozatú, szív és érrendszeri problémák küzdő ember számára)?

Figyelt kérdés

Egész életemben imádtam a banánt és most hogy megszűnt az állásom továbbá komoly látás problémákkal küzdök (amit pénz nélkül nem tudok megoldani, bár az is lehet már késő) és arra gondoltam, hogy a tartalék pénzem elköltöm egy vagy két láda banánra és korlátlanul elfogyasztom.

Hasi görcs, hányás mellett még milyen mellékhatások várhatók?



2016. máj. 29. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

a banánnak ha jól tudom pont van hatása az emésztésre, nem ajánlott 5-7 banánnál többet enni / nap. Egyébként ez az 5-7 banán mennyiség egy 60-70 ember számára elméletileg nem kellene, hogy bármilyen gondot okozzon :)

Szerintem ne ilyen hülyeségekre akard elverni a pénzed, inkább gyűjtögess, mondjuk egy szemműtétre, mennyire rossz a szemed?

Amúgy inkább vastartalmú ételeket vegyél :)

2016. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60-70Kg-s*
2016. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Hogy az ember belehalhat-e azt nem tudom

A majomfélék viszont rendre korlátlan mértékű banánfogyasztást követően pusztulnak el :D

2016. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bele lehetne halni. A banán nagyon tápláló, hasfájás, görcsök esetén is ehető, szerintem nem okoz ilyen panaszokat. A benne lévő kálium túlzott fogyasztása úgy tudom, nem csinál bajt, mert a fölösleg (egészséges vese esetén) kiürül a szervezetből. Inkább a káliumhiány okoz pl. magas vérnyomást. Létezik banánböjt is, amikor is pár napig csak banánt és folyadékot fogyaszt valaki, ez még jó is lehet. Hosszabb távon (hetek, hónapok) a fehérje- és zsírbevitel hiánya viszont nagyon nem egészséges, szellemi és fizikai leépülés, A, D, E, K vitaminhiányból fakadó betegségek benne vannak a pakliban. Az A vitamin viszont pont kellene a látásodnak, sok májat és tojást kellene fogyasztanod. Esetleg banán+máj+tojás+zöldség kombinációt lehetne hosszabb ideig csinálni, nem kerül sokba sem, lehet, hogy még használna is.
2016. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En annyit tudok hogy a bananba sok magnezium van ami jo az idegrendszer működésére
2016. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van mennyiség, ami halálos, ez igaz minden ételre és a vízre is, de elég nehéz összehozni. Vannak emberek, akik napi 20-30 banánt esznek tartósan, na az még elég kevés hozzá. Szabad akaratból szerintem nem tudod halálra enni magad banánnal, rosszullétet persze összehozhatsz, az egyéni érzékenység igen nagy. Én pl. rosszul lennék nagyon sok cukortól, de érdekes módon 5 banán sosem árt, egy alma viszont komoly eséllyel azonnal érezteti, hogy nem kellett volna, ha konkrétan rosszul nem is leszek ennyitől (pedig az almában pont aránylag kevés a glükóz).

Sosem hallottam semmi rosszat a banánról, csak jót a tápanyagtartalma miatt, kizárólag a cukorból nézem ki, hogy egyeseknek megárthat, de nekik is nehéz görcsöket s hányást összehozni, nekem még egyszer sem ment, maximum hasfájás s egy napig tartó szénhidrátutálat (ez komoly, mert amúgy zöldségimádó vagyok s a gyümölcsöket is szeretem, általában kis mennyiségben).


Nem számítanék rá, hogy kapok egy finom halált. 1-2 láda banán elég gyenge próbálkozásnak tűnik.

2016. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre két-három banán, napi háromszor egy pár hétig, vagy amíg meg nem unod, és inkább almát veszel, ami olcsóbb is.
2016. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem világos, hogy most akkor banánzabálással akarsz öngyilkos lenni vagy csak jól akarod érezni magad és a banán az egyik kedvenc kajád, de félsz, hogy belehalsz. Ha az előbbi, akkor nagy valószínűséggel nem fog menni, ha az utóbbi, akkor nem valószínű, hogy belehalsz, de azt azért el tudod érni, hogy pocsékul érezd magad.
2016. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bele lehet halni, a benne lévő sok kálium leállítja a szívet. Persze ehhez igen komoly mennyiség kell, de össze lehet hozni. Nem hasmenést okoz, pont az ellenkezőjét.
2016. máj. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!