Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Havi 1-2 nagy csaló nap...

Havi 1-2 nagy csaló nap (korlátlan mennyiség), vagy heti/2heti 1 kis csalónap súlytól függően (kis csalónap mondjuk 1-2 szelet süti)?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem értem én ezt az észjárást.

Ha sikerült lefogynod,és valamit nagyon megkívánsz, edd meg, de próbáld az iyleneket a lehető legjobban leredukálni.

így,hogy tervezettek a "csaló"napok,így ez idővel szokássá válik ami nem vezet jóra.

Vannak minőségi alapanyagú édességek is, nézz utána mik azok, ne sütizz,mert szemétkaja..

2011. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Az előző válaszolónak: Leptin lecke

Mit tesz minden diétázó, ha holtpontra jut és a zsírleadás leáll? A tipikus reakció további kalóriamegvonás és az edzés mennyiségének megnövelése. Elsőre ez okos lépésnek tűnhet, pedig egyáltalán nem az! Valójában, ha egyre kevésbé szívesen ugranak le a kilók, pontosan az ellenkezője a teendő - többet kell enned! Ez nem tűnhet igazán logikusnak, de ha a leptint is bevonjuk a képbe, egyből értelmet nyer a dolog.


Haladó testépítők már tisztában vannak azzal, hogy ha csaló napokat iktatnak a diétájukba, az serkenti az anyagcserét. Ennek okát természetesen csak találgatták, de ebben az esetben a testépítők jóval a tudomány előtt jártak - megint. Ma már tudjuk, miért serkenti a csaló nap az anyagcserét, a válasz pedig igen egyszerű: a leptin miatt. Mivel ez a hormon felelős a koplalás elkerüléséért, amint csökken a kalóriabeviteled és összemennek a zsírsejtjeid, a leptin termelése is visszaesik. Ez lelassítja az anyagcserét, hogy energiát takarítson meg, és megnöveli az étvágyat, hogy több energia jusson a szervezetedbe. Ha egyszerre sokat eszel diétázás után, a leptin szintje az egekbe szökik, ezzel serkentve az anyagcserét és csökkentve az étvágyat.

2011. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

1-2 szelet süti hetente/kéthetente neked "kis" csalónap? Én NEM fogyózom, de nagy átlagban havonta egyszer eszem sütit, ünnepekkor, szülinapokkor.


Korlátlan mennyiség? Mire jó az ész nélküli zabálás? Ha nem koplalsz, hanem normálisan eszel, mikor éhes vagy (hús, zöldség), akkor nem lesz ingered, hogy halálra zabáld magad. Ha normális kajálás mellett is zabarohamaid vannak, az már pszichológusra tartozik. Viccen kívül.

2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Hallottam már róla, én is rendszeres látogatója vagy a bodybuilder.hu-nak.....

Nem is a kis csalásoknak vagyok ellene,hanem a korlátlan mennyiségű SÜTEMÉNYZABÁLÁSNAK.

2011. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt volt ergy kis félreértés, a sütemény az itt MENNYISÉGI jelző nem pedig minőségi, lehet az egy szelet kenyér is (amúgy nem eszek kenyeret), vagy krumpli, vagy bármi más, amit normálisan nem eszek. Nem süteményt akarok zabálni, szóval a kérdést úgy is feltehettem volna hogy súlytól függően (szóval ha hirtelen lemegy a súlyom mondjuk 51 kg-ra, nem szeretnék fogyási spirálba kerülni) mi a jobb, ha 2heti 1 kis csalás, vagy havi 1 korlátlan.
2011. márc. 20. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:

1 szelet süti kb. 200-350 kcal között mozoghat, vastagságtól, nagyságtól, fajtától függően. Legyen most mondjuk 250. Ha 1 héten mondjuk 1 csalónapot tartasz, akkor 1 héten +250 kcalod lesz, ami 4 hétre: 4*250 => 1000 kcal.


Ha 1 hónapban 1szer tartasz korlátlan csalónapot, akkor nagy az esélye, hogy többet eszel mint 1000 kcal, tehát mintha az előzőt csinálnád,

DE! 1 nap után nem valószínű hogy beépül a kaja. Szal ha 1 nap csalsz 1 hónapban , a szervezeted a csalónap utáni napon fogja felhasználni a csalónapon "beszerzett" energiát. (én is tartottam nagy zabákat, és másnap szinte nem is voltam éhes mert a szervezet az előző napi kaja emésztésével volt elfoglalva) Ha viszont minden héten eszel egy kis csokit, kis ezt azt, nagyobb az esély hogy beépül.

2011. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, megértem a helyzeted, nem egyszerű. Ezt másold be a keresőbe jó tanácsokért, ez már sokaknak bevált.

"Napi ötszöri étkezés a sikeres fogyókúra, tartós fogyás és diéta titka?" Sok sikert!

2011. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!