Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékeny vagyok, vagy...

Gluténérzékeny vagyok, vagy rendszertelenül, együgyűen étkezek?

Figyelt kérdés
4-5 hónapja kezdett el fájni a köldök övemnél, és az alatt a hasam, tehát az alhasamnál is. Refluxom is van. Hasmenésem, székrekedésem nincs, viszont a székletem bűzős, és az egyik része megemésztett, a másik része világosabb színű. Sok bélgázom is van, az is bűzös. Rengetek szénhidrátot eszek,(péksütemény, cukros italok, szendvicsek) rostot alig, és keveset mozgok. Mi lehet a bajom?

2016. máj. 31. 21:05
 1/2 Kacatos válasza:

Ezzel a kérdéssel mindenképp fordulj orvoshoz! Az viszont sokat segíthet, ha változatosabban étkezel. Kerüld a "rengeteg szénhidrátot", mert egészségtelen! Nem kell drasztikus változtatásra gondolni: szép fokozatosan hagyd el először a cukros italokat, majd a nagyon cukros/zsíros péksüteményeket. Ha teheted, rendszeresen fogyassz gyümölcsöket, zöldségeket. Rengeteg teafajta van, ami elősegíti az emésztést: orvosi citromfű, édeskömény, kamilla. Próbáld ki valamelyiket (én a citromfüvet ajánlom). Ezeknek a kúraszerű használatáról alaposan tájékozódj, ne idd őket mérték nélkül. :)

Ha az étrendi változtatás sem segít a helyzeten, figyeld meg, miként reagál a gyomrod a különböző tejtermékekre, lehet azokkal is baj.


A gluténérzékenység sok problémát okozhat, ha nem kezelik megfelelően, én azt javaslom, próbálj meg egészségesebben táplálkozni, és biztos, ami biztos, fordulj orvoshoz! :)

2016. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Rengetek szénhidrátot eszek,(péksütemény, cukros italok, szendvicsek) rostot alig, és keveset mozgok." Mi lehet a bajom?


Ez lehet a bajod. Magad írtad. Különben a glutén intoleranciát egy vérvétellel meg tudják állapítani. Ezt a vérvételt nem állja a tb, hanem neked kell keresned ételallergia labort, ahol megcsinálják a tesztet ( 5-7000.-) Ha pozitív a teszt, akkor a háziorvos már beutal további szakvizsgálatra. Ő tutira tudja is, hogy hol van közelben ilyen labor. De a neten is megtalálod.

2016. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!