Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az igaz, hogyha 4-5x eszik...

Az igaz, hogyha 4-5x eszik egy nap az ember, tehát inkább többször kevesebbet, akkor nem hizunk el, mert megszokja a szervezet, hogy mindig kap kaját, igy nem tartalékol?

Figyelt kérdés
Én ezt hallottam, mennyire igaz? Ti mit tudtok errõl?

2016. jún. 1. 14:39
 1/5 Szintis Zoli ***** válasza:
Ez így nem igaz. Keversz valamit.
2016. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más jön be. Én 5-6 napi étkezéssel fogytam 20 kilót. Nem az számít, hányszor eszel, hanem, hogy mit és mennyit. Ha éhes vagy, egyél és kész.
2016. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha többször KEVESET eszel, s nem kerülsz kalóriatöbbletbe, akkor nem hízol el. De ugyanez a helyzet akkor, ha egyszerre eszed meg ugyanazt a mennyiséget... Sokszor folytattak már kísérletek e téren s a tapasztalatok is ezt mutatják.

A test akkor érzekel vészhelyzetet, ha több napon át koplalsz (nagyon keveset eszel). Az anyagcsere nem lassul le a napi 1-2 evéstől, nekem se tette, másnak sem szokta.

2016. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ehhez hasonló állításoknak semmi alapja nincsen. A szervezet a zsírszövetbe azokat az anyagokat csomagolja amelyeket majd később használ fel. És azokat is, amiket nem ismer fel, salakanyagként nem ürül ki. Hátha később még is szükség lesz rá. Tehát nem a táplálék hizlal, hanem a táplálék közé kevert ipari szemét. Mennél több az ilyen cucc annál több zsírszövetet kell a szervezetnek előállítani. Ezért van az, hogy "Én még az almától is hízok!" Nagyüzemi gyümölcsöseink mind forgalmas utak mentén helyezkednek el. Az útjainkon koptatott gumipor messze elhordja a szél. A növény levelein keresztül ...

Ez annyira új anyag, hogy csak néhány évtizede van jelen a földön, még egyetlen szervezet sem ismeri, és terjedése olyan gyors, hogy a szervezetek képtelenek alkalmazkodni hozzá.

2016. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért hízik valaki, mert több kalóriát vitt be, mint amennyit felhasznált a szervezete, és a fölös tápanyagot elraktározza. Aszerint kell alakítani a kajamennyiséget, hogy mennyi kalóriára van szüksége a szervezetnek, és akkor nem hízik el az ember.
2016. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!