Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A natúr, nem őrölt lenmagot,...

A natúr, nem őrölt lenmagot, mákot meg tudja emészteni az emberi szervezet?

Figyelt kérdés
Így is tudnak hasznosulni belőle a tápanyagok (pl. a zsírsavalk)? Vagy jobb megőrölni, beáztatni stb.?

2016. ápr. 22. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem , de tisztítják a beleket:)
2016. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az egész mákból egészen biztosan ki tudja vonni a szervezet a tápanyagokat. Nem kell beáztatni sem. Egy orvos javasolta így vashiány ellen. Működik! :) Napi 1-2 teáskanálnyit leinni egy pohár vízzel, de össze is rághatod, ha van kedved. Én nem szoktam. Elvileg a lenmagból is kivonja. Ezt inkább kérdezd meg egy orvostól, mert biztosat nem tudok. :) Hátha még jön valaki értelmes válasszal. :)


Egyébként mákból finom innivalót is készíthetsz egyszerűen, és úgy is nyers marad: [link] Eléggé olajos, de nagyon finom pikáns a belőle készített kakaó egy csipet vaníliával!

Nemcsak megelőzhető, de gyógyítható is a mákkal a csontritkulás a benne lévő olajnak köszönhetően. Ezt is volt "szerencsém" kipróbálni.

2016. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Köszi, második, ezt jó tudni :) Mondjuk én is használtam már egész mákot s reméltem, hogy úgy is jó, igaz, ha már a tején érződik a mák, akkor csak nincs gond... Én nagyon sajnálnám nem kiélvezni a mákevést, mindent ételben viszek be, élvezetesen :)

A máktej szerintem is jó, kávéba is. Bár általában kókusszal keverem, ritkán van natúr máktejem.


A lenmag nagyon kemény, az szerintem sem hasznosul úgy. A szezámot nem tudom, általában úgyis őrölve használom...

2016. ápr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Régebben használtam szorulás ellen. Ilyen gondom már nincs, viszont most két este bevettem 1 kávéskanálnyit vízzel, hát reggelre mind a kétszer rendes hasmenésem lett :( Én nem bánom, ha kipucolja a beleket, de hasmenést annyira nem szeretnék. Így akkor lehet, hogy inkább darálom a hasznos anyagok miatt, és egészben inkább nem eszem.
2016. ápr. 24. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!