Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely ételekről mondjak le?

Mely ételekről mondjak le?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy fontos a változatos étkezés és mindenből lehet mértékkel. Engem most az érdekel, hogy mi az amit a nullára érdemes csökkenteni? Chips? Csoki? Mi az amiben semmi olyan nincs ami egészséges, vagy olyan amiben ha van is nem lényegesek mennyiségű? Péksütemény? Felvágott ezekről is érdekelne egy kis információ :)

2016. jún. 5. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Chips-ről mondj le... kevés kenyérfélét, pékterméket egyél... Csokit is csak mértékkel... sose egyél csak egyfélét mert az is hizlal!!! (Rászokik a szervezeted és mindent kivon belőle)
2016. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Cukor, édességek (nyalóka, gumicukor, cukorkák).

Chips.

Üdítők, kólával az élen, energiaitalok, nem 100%-os gyümölcslevek.

Ezek olyanok, amik kb. 0 hasznos tápanyagot tartalmaznak.

Pár olyan élelmiszer, ami bár tartalmaz hasznos tápanyagokat, összességében mégsem tápláló, ezért érdemes lecsökkenteni vagy elhagyni:

Csoki, pattogatott kukorica, földimogyoró, bolti (sós vagy édes) kekszek, péksütik, szörp, lekvár, gabonapehely, puding, édes joghurt, túrókrém, túró rudi, bolti kakaó, karamellás "tej" és hasonlók, "reggeli ital", az összes bolti felvágott, virsli, májkrém, csibefasírt, halrudacska (ha nem tiszta halból van minimális panírral), bolti majonézes és egyéb öntetes saláták, cukros-ecetes-tartósítószeres lével készült konzervek.

Most ennyi jutott eszembe, de lehet még folytatni a listát. Velem elő szokott fordulni, hogy bemegyek egy kis vegyes élelmiszerboltba, és konkrétan semmi ehetőt nem találok, úgyhogy inkább nem veszek semmit. Persze ez én vagyok, mivel én többek között gabonát sem eszek.

2016. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat:)

az érdekelne, hogy akkor mit ehetek a gyümölcsön kívül ami olcsó? én még kiflit és bolti szelelt kolbászt szoktam venni. Meg ebédre rendelek leves + hús és valamilyen köret. Bár nekem alig van pénzem kajára. Emiatt ezek nagyrészét nem is fogyasztom. Szoktam pudingot, gyümölcs joghurtot, felvágottat (kivéve párizsi, virsli meg az ilyen undorítóbbak), meg ezeket a fasírtokat is. De akkor ezek szerint nagyjából jó úton járok. Csak amit írtam, hogy reggelire mit egyek? Szoktam enni almát, répát napközben, ha kicsit jobban megy narancs, banán, kivi, meg kifli és ugye amit írtam szeletelt kolbász.

2016. jún. 5. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudok rólad. Tudsz főzni? Mennyi időt tudnál szánni ételkészítésre? Ragaszkodsz a kenyérfélékhez? Kell fogynod, vagy csak egészségesebb szeretnél lenni?

Reggelire a legjobb, és nem drága: tojás bármilyen formában, elérhető árú zöldségekkel.

2016. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A chips, csoki, édességek, ilyesmik abszolút értéktelenek, több bennük a rossz, mint a jó. Nem olyanra gondolok, hogy otthon pattogtatott popcorn vagy házi chips, krumpliból. A bolti zacsis rosszaságokra.

A csokira érdemes kitérni, mert az étcsoki igenis pozitív hatással van a testre, bár én csak 75% felett mondanám ezt (kakaótartalom) és nagy mértékben (anyukám szerint) megfogja a hasad.

A péksütiknek az elkészítésétől függ, nyilván, van benne cukor, de a cukor nem az ellenség. A finomított, feleslegesen hozzáadott cukrot kell kerülni (pl. a Tescos mandulás kifli kristálycukorral megszórva...) meg nem azt kéne tenni a teába, stb. valamint a cukros üdítőket, gyümileveket nem érdemes fogyasztani.

A felvágottaknak is érdemes megnézni az összetevőjét, de pl a parizer az műanyag. Jobb esetben. Egyébként van benne minden finomság, tolltól a csonton át a szemgolyóig. Ha már felvágott, akkor minél nagyobb hústartalmú sonka vagy házi kolbász :)


Amit érdemes: Víz, zöld tea, gyümölcstea, 100%-os gyümilevek (a barack az sokszor 50/50 vízzel, mert sűrű), sok zöldség, házi dolgok, természetes édesítők.

2016. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


23 éves fiú vagyok, nem tudok főzni

időt tudnék rá, de totális analfabéta vagyok, olyan hogy kb. felrobbanna a konyha, még a gázt sem tudom megnyitni :D

nem ragaszkodok a kenyérfélékhez

173 cm, 65-70 kg között mozgok fogyni abszolút nem tervezek, cél egy 70-75 kg és inkább izomban mint zsírban :D

és igen egészségesebb szeretnék lenni

sajnos a tojást útálom, ha megérzem a szagát hány inger jön rám, gyerekkorom óta, már most hogy ezt leírtam rám jött a hányinger :/ ha elvan készítve pl rántotthúsban úgy megeszem.


a parizer elfogyasztása sem fenyeget, attól is hányok, csak a kolbászt eszem meg, az csak egészségesebb hiszen a színe is piros, nem büdös, mint a párizsi pl.

cukros üdítőt egyáltalán nem iszok, de a teába szoktam tenni cukrot, de általában csak sima csapvízet iszok.

2016. jún. 5. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Két lehetőséget látok: megtanulsz főzni ill. elkészíteni legalább alap kajákat, vagy beszerzel egy barátnőt, aki egészségesen él és főzne rád is :)
2016. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy hülye kérdés: Melyek az alap kaják? (rántotta kilőve)
2016. jún. 6. 08:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Levesek, párolt zöldségek, főzelékek, hideg saláták, fasírt, sült vagy párolt húsok, hal, én még a belsőségekből (máj, zúza stb.) készült ételeket is ajánlom, bár sokan idegenkednek tőle. Én kb. ezeket eszem, nekem a nasit gyümölcs (friss vagy aszalt) és olajos magok jelentik.

Kár, hogy nem szereted a tojást, nagyon jól laktat és hasznos tápanyagok vannak benne, és egy csomó receptben fontos alapanyagként szerepel. Nem lehet, hogy azért vagy rosszul tőle, mert érzékeny vagy rá? Érdemes lenne kideríteni, mert ha igen, akkor jobb lenne teljesen elkerülnöd.

2016. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!