Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Formált széklet tartós hiánya...

Formált széklet tartós hiánya mire utalhat?

Figyelt kérdés

Még tavaly szeptemberben sikerült összeszednem valami hasmenéses betegséget. Gyanúsan nem vírus volt, mert 3-4 nap helyett 2 hét alatt jött helyre (úgy-ahogy) és a családban senki más nem kapta el tőlem. És ami főleg furcsa volt, hogy onnantól kezdve kb. februárig véletlenszerűen vissza-visszatért egy-két reggelre a hasmenés (vagy volt, hogy éjjel ébredtem fel rá..), és nem igazán sikerült fölfedezni semmilyen kapcsolatot az elfogyasztott étellel. (Amúgy is: az egész előtt 20 és fél éven át kb. soha semmilyen étel/ital, sőt ezek lehetetlen kombinációi sem igazán tudott meghajtani, nem hiszem, hogy egyik hónapról a másikra "öregedett" volna meg a szervezetem..)


Februárban volt az a pont, hogy elegem volt és visszamentem orvoshoz (annak ellenére, hogy szeptemberben a két hétre is annyit mondott, hogy ez simán magától múló fertőzés lesz, diétázzak tovább). Javasolt egy kéthetes Normaflore kúrát, B-komplex vitamin szedését (mert hogy állítólag ennek a hiánytünete is lehet), valamint elküldött hasi UH-ra. Utóbbi abszolút negatív lett, a másik kettőt szedve nagyjából megszűnt a problémám, úgy értem kifejezett hasmenésem már nincs (a B-vitaminos dologban is lehetett valami; azóta kevésbé érzem fáradékonynak magam).


Viszont: igazából formált (hengeres alakú) székletem február óta is csak elvétve van. Inkább ilyen félig lágy darabok, amelyek mereven együtt hullámzanak a víz tetejével.. szóval mintha zsíros lenne vagy nem is tudom. Érdekes módon főleg akkor, ha úgymond leterhelt az immunrendszerem (pl. múlt héten, nátha miatt). Ilyen morgó hangok is gyakran hallatszanak az alhas irányából. Ja, és évekig 67..71 kiló között voltam, a 67-8 körülit csak nyáron tudtam tartani - most fél éve 65 vagyok csak (ami amúgy annyira nem zavar, csak gyanús, hogy összefügg a dologgal).


Szóval igazából lehet ezzel együtt élni, nem panaszkodom a mindennapjaimra, de azért tartok tőle, hogy valami hátramaradt az egészből, és ez hosszútávon nem egészséges így. Létezhet olyan fertőzés, ami ilyen hosszan lappangjon,? Vagy milyen vizsgálatot lehetne érdemes megcsináltatni?



2016. jún. 8. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ételallergia bármikor kialakulhat. Az hogy nincs összefüggésbe az elfogyasztott étellel azért nem olyan biztos. Lehet hogy valami tartósítószerre vagy térfogatnövelőre vagy akármire vagy érzékeny ami több dologban is megtalálható. De az orvos dolga hogy ezt megoldja. Ha a körzeti doki nem foglalkozik vele keress magánorvost.
2016. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szerintem ennek köze sincs az étel allergiához és ha jól értem az orvosok se tudnak mit kezdeni vele. Én azt mondom, itt inkább másról lesz szó. Lelki eredetű. Ha érdekel, hogy szerintem mi áll a háttérben és nyitott vagy ezekre a dolgokra, nyugodtan írj rám. :)
2016. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!