Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért ilyen rossz a gyomrom?...

Miért ilyen rossz a gyomrom? Más is érzett már ilyet?

Figyelt kérdés
Kicsit feszült vagyok mostanában, lehet hozzájárul ez is, szóval rendkívül keveset eszek egy nap 166cm/46kg vagyok most, 48kg voltam 2 hónapja aztán elkezdtem fog.gátlót szedni és nehéz tartani a súlyom mert elromlott a gyomrom. Étkezések után sokáig kellemetlen teltség érzet, néha ha tök üres a gyomrom is hányingerem van ,éjszaka, fel kell ülnöm , aztán büfögni kell párat és aztán tudok visszafeküdni és elaludni nagy nehezen..meg a beleim is gyakran morognak általában miután eszek. Mi van velem? :(
2016. jún. 12. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A feszültségnek, a stressznek a gyökere az emésztésből ered. A teltségérzet és a hányinger is erre utal. A tartósítószerekkel kivonjuk az oxigént az ételeinkből. Ezt a nyállal kéne pótolnunk. De ha nem rágjuk meg megfelelően az ételt, az beleinkben nem emésztődik, hanem gázasogik. A biogáz a vérbe szívódva elfoglalja az oxigén helyét, oxigénhiányossá válik a szervezet. Ez az állapot alapot ad minden betegségnek. Az oxigénhiánytól az agy is megzavarodik feszültséget, stresszes állapotokat hozva létre.
2016. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felborult a bélflórád, ezért nem tudod rendesen megemészteni az ételeket. Emiatt sok gáz keletkezik, ezért van a büfögés, a puffadás, a kellemetlen teltségérzet. És ez kihat a közérzetedre, ettől vagy feszült, ideges.

A következőkkel tudnád javítani a bélflórád összetételét: igyál minden nap legalább egyszer gyömbérteát (1 tk friss gyömbér aprítva, 2-3 dl vízben 10 percig forralni), ebbe tehetsz friss citrom levét és mézet. Ihatsz borsmentateát vagy kamillateát is. Szedj valamilyen probiotikumot. Egyél pár kanál natúr joghurtot minden étkezéshez, ha nincs gondod a tejfehérjével, vagy savanyú káposzta levét. Kerüld a cukrot, cukros ételeket, tartósítószereket, étolajat, bolti készételeket (mindent, amiben E-k vannak), nehezen emészthető ételeket (száraz hüvelyesek, olajos magok, gomba, tej), legjobb lenne, ha egy ideig a kenyeret és a lisztet, rizst, krumplit is elhagynád. Egyél minden nap (akár többször is) házi húslevest (a leve is jó), párolt zöldségeket, tojássárgáját, párolt húst vagy halat. Ha eleinte nem megy az evés, akkor többször egyél keveset. Ásványvizet is ihatsz, csapvizet inkább ne. Gyümölcsökkel, nyers zöldségekkel is próbálkozhatsz egy idő után. Ha elmúlnak a kellemetlen tünetek, akkor kis mennyiségekkel fokozatosan visszatérhetsz a régi ételeidhez, de egyszerre csak egyfélével próbálkozz és figyeld, hogy valamelyiktől nem érzed-e rosszabbul magad.

2016. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hosszúhajú ***** válasza:
ISB?
2016. jún. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hosszúhajú ***** válasza:

bocsi rosszul írtam.

IBS irritábilis bélszindróma ????

2016. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 soma9111 ***** válasza:

A csap víz miért nem jó?

Így visszamenőleg. :D

2023. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!