Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elképzelhető, hogy azért...

Elképzelhető, hogy azért lettem alacsony, mert vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta vagyok vegetáriánus.

Már bőven túl vagyok az "érésen",hiszen már 10 évesen nagylány lettem és 12 éves korom óta 152 cm vagyok /most 17 leszek/.

Mindenki arra hivatkozik,hogy biztos ez a táplálkozásom miatt van,pedig én igyekszem egészségesen étkezni.

A cukromra is figyelnem kell,mert magas,így ahhoz képest,hogy vegetáriánus vagyok, mindent megteszek az egészségért.

A szüleim,sőt már a húgom is magasabb nálam,pedig ők sem túl magasak.

Érdekes,kinézetre,genetikailag teljesen a nagymamám vagyok, ugyanakkora,mint én és fiatalkorában ő is vegetáriánus volt.

Mi lehet az oka? A táplálkozásom,a koránérésem,vagy ha ettem volna húst,akkor is alacsony lennék? (Tudom,hogy nem fogok nőni már és nem kérek a rosszindulatú kommentekből.)



2016. jún. 12. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez genetika. Ha nagyid is ilyen alacsony, meg senki sem góliát a családban, akkor úgy látszik te húztad a "rövidebbet" a genetikai lottón.

:-)


Sok nem vega ember van, aki szintén nem nőtt magasabbra. Csomó példát is tudok!

2016. jún. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A magasság genetikailag meghatározott dolog. Hormonális probléma okozhat a gének által "előírt" értéktől eltérést. A táplálkozásnak ehhez valószínűleg nincs köze.
2016. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A táplálkozásnak annyi köze lehet hozzá, hogy aki nem visz be megfelelő fehérjemennyiséget (hús, hal, stb) formájában az nehezen éri el a genetikailag belékódolt maximumot. Pl. Ha két egypetéjű ikertestvért nézünk, akik genetikailag 180 centire vannak programozva, de pl. ha az egyik fiatal korában alig visz be állati fehérjét, ami a csontok, izmok növekedéséhez egyaránt fontos, ő nagy valószínűséggel nem éri el a belé kódolt 180 centit és lehet, hogy 175 vagy még alacsonyabb lesz, mint a testvére, aki rendszeresen visz be fehérjét.
2016. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már 17 évesen cukros vagy? Akkor gyanús, hogy valami nagyon nincs rendben a táplálkozásoddal.

Szerintem lehet közte összefüggés. Egy vegetáriánus étrend ész nélkül okozhat tápanyaghiányokat. Tejterméket és tojást sem eszel? Mert akkor akár a fehérje is kevés lehetett, B12 is, cink, vas, stb.

2016. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tejtermékeket és tojást eszem.

Nagyon figyelek a vitaminokra is.

Nem a táplálkozásom miatt vagyok cukros,hanem azért,mert a nagynénéim és a nagymamám is az...ergo: örököltem.

2016. jún. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!