Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság az almáról?

Mi az igazság az almáról?

Figyelt kérdés
Az egyik oldalon azt írja, hogy jó hasmenésre a másik meg azt, hogy emésztés serkentő. Ami azért baromira nem mindegy, ha az embernek épp hasmenése van, mint épp nekem. Az orvos szerint egyek almát...hát én jobban nem lettem tőle, de most már nagyon izgat a téma.

2016. jún. 15. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
héj nélkül lereszelt almát egyél - csecsemő kortól ez a legjobb gyógyszer a hasmenésre - az irritált bélfal gyógyítására. "kisöpri" a nyálkás -gyulladt bélfalat, tisztítja, rendbe hozza, nem hajt-nem fog, hanem rendezi tehát minden bajra jó.
2016. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor megpróbálom még ezt eszegetni, 5 napja tartó hasmenés, már nem tudom, mit csináljak.
2016. jún. 15. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:
reszelve! - jót fog tenni
2016. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasmenés ellen jó. Vannak benne valami pektinek vagy mik.
2016. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nyers alma szerintem nem jó hasmenésre.

Én hasmenés esetén a gyerekeimnek főtt almát (cukor nélkül), főtt répát, és húsleves levét szoktam adni, kamillateát vagy borsmentateát (mézzel) inni. És nagyon ajánlott a probiotikum, emellé ilyenkor pluszban napi 1 db Enterolt is szoktam adni a hasmenés megszűnéséig (ez is probiotikum, csak gombaféle). Az utóbbi időben mindig így kezeltem a gyerekeimet, így náluk egy hányós-hasmenéses vírusfertőzés 2-3 nap, sima ismeretlen eredetű hasmenés 1-2 nap alatt gyógyult. (Azért róluk írok, mert nekem már évek óta nem volt 1 alkalomnál tovább tartó hasmenésem.)

2016. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!