Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az igazság a tejről?

Mi az igazság a tejről?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy a supermarketekben kapható dobozos tej mű tej, szintetikus mű adalékokkal és tejsavóval permeátummal és hasonlók úgyhogy már nem iszom részben az íze miatt, az 1.5%-os olyan mint a vizestej :(


Orvosom azt mondta, hogy rosszúl teszem hogy nem iszok, mert igenis szükség van rá a szervezetnek, abban vitaminok, kalcium, foszfor van. A dobozos tej egészséges tehéntej, csak ultrapasztörizálva van és egészséges.


Megvettem ma egy 1.5%-os sparos tejet és vizestej íze volt. Mi az igazság a tejről?


2014. máj. 11. 19:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%

Kinek az igazsága érdekel?


Az orvosodé, aki az egyetemen lett agymosott és csőlátású, a képzését pedig a betegségipar érdekei befolyásolják?


Vagy a tejipar igazsága, mert akkor nyilván a tej lesz a legjobb dolog a világon.


Esetleg a puszta logika, nem eszünk meg akármit, egy újszülött emlősökre specializált anabolikus táplálékot biztosan nem, eszünkbe sem jut.


Főleg, ha a káros hatásaira bizonyíték van, főleg ha bármikor le lehet mérni milyen nagy inzulinválaszt vált ki a fogyasztása.

2014. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
A tej bizonyítottan káros. Nemcsak a bolti pasztörizált szar, de a házi tej sem jó.
2014. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

"A tej bizonyítottan káros. Nemcsak a bolti pasztörizált szar, de a házi tej sem jó"


Püff neki -.- No, miért? ilyet még nem hallottam


1 válaszoló. Nem, a valóság érdekel, mi az? Ezért kérdeztem meg, énnem tudom. A tejre az van ráírva : ultramagas hőmérsékleten pasztörizált. Ennyi nem több és a tej vitaminikban és kálciumban gazdag, akkor:

2014. máj. 11. 21:57
 4/36 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy gazdag? Mennyi van benne, miben segít az? Felszívódik rendesen egyáltalán? Kell annyi kalcium?


Egy csomó embernek szervi elmeszesedése van, biztos vagy benne hogy kell annyi kalcium?


Magas inzulinszinttel járó betegségek (cukorbetegség, elhízás, szív-érrendszeri betegségek) ezekkel is minden oké?

2014. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Igazság.. létezik egyáltalán?
2014. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Abban biztos nincs igaza az orvosodnak, hogy a tejre szüksége van a szervezetnek. És ha van benne vitamin? Másban is van s ezek jelentős része még köztudottan mérgező is... Ami a tejben van és a testnek kell, az bevihető más, sokak szerint jobb forrásból.

Logikátlan tejet inni, a testem nem is preferálja, nekem nem hiányzik, engem aztán senki orvosa nem fog rákényszeríteni a fogyasztására. Kalciumot és foszfort én is eszem, csak nem tej formájában, hanem olyan ételekkel, ami a testem megelégedésére van.

Ezt ajánlom Neked is.

Bolti nem jó ízű vackokat élből nem innék, az íz és a minőség között szerencsére van némi korreláció, az én esetemben legalábbis. Van, aki kifejezetten az élelmiszeripar adalékanyagait szereti, tudom sajnálni őket.

2014. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Félreértettétek, nem kioktatást akartam, hanem az érdekel, hogy mi az igazság? A bolti tej élelmiszeripari adalékanyag vagy valódi tehéntej pasztőrözve?


Az emberek zöme csontritkulásos és 1g Ca-ot bevinni mindennap étkezéssel majdnemhogy lehetetlen, hacsak tejtermékek formájában nem fedezed, de ez lehet activií joghurt vagy kefír is.


A tejben összes B vitamin benne van [link]


"A tej nagyon könnyen és jól emészthető táplálék, ezért része különböző diétás terápiáknak is. Ha az egyénnek gondot okoz a tej megemésztése, akkor a bélben lévő, cukorbontó enzimek hiányáról van szó, ami nem általános jelenség, hanem csak az egyén egészségügyi problémája. Ez az úgynevett laktóz intolerancia, ami az európai lakosság 2–10 %-ánál fordul elő."


"Pedig, ahogy a közel nyolcvan éves mondás tartja: a tej élet, erő és egészség forrása; az emberi szervezet ugyanis a legkönnyebben a tehéntejből jut kalciumhoz, mert a fehérje, a kalcium, a D vitamin, a foszfor, a tejzsír és a tejcukor csak a tejben található meg együtt, a megfelelő arányban. "


Most az érdekel, hogy ez igaz vagy nem ?

2014. máj. 11. 23:37
 8/36 anonim ***** válasza:

De ez a tejipari / dietetikai kamu.


A csontritkulásos embereken gondolkozz, hát látszik hogy nem segít a tejfogyasztás és a magas Ca fogyasztás :D


Akkor meg minek erőltetik? Nincs előnye, közben meg krónikus betegségeket okoz.


Mit jelent az hogy könnyen emészthető táplálék? Én fostos leszek tőle.


Része különböző diétás terápiáknak, amiket a coca cóla által pénzelt dietetikusok meg a dairy council által támogatott emberek állítanak össze.


Majd ha én menő trágyaárus leszek, és hatásom lesz a dietetikusokra akkor majd a tehénlepény lesz része a diétáknak amit én árulok..


Ha az egyénnek gondot okoz a tej megemésztése.. és ha nem okoz gondot a tejcukor, szimplán csak autoimmun betegségek alakulnak ki a tejfogyasztás miatt? Arra is van valami szépen csomagolt magyarázat?


Nem általános jelenség? A Föld lakosságának nagyobb része laktóz intoleráns, milyen agyhalott debil ír olyat hogy ez nem általános jelenség, hanem egészségügyi probléma? Ja tudom, dietetikusok. Hát őket zárt osztályon kellene tartani, nem idézgetni tőlük :)


"Pedig, ahogy a közel nyolcvan éves mondás tartja: a tej élet, erő és egészség forrása; az emberi szervezet ugyanis a legkönnyebben a tehéntejből jut kalciumhoz, mert a fehérje, a kalcium, a D vitamin, a foszfor, a tejzsír és a tejcukor csak a tejben található meg együtt, a megfelelő arányban"


Ez nem igaz. Az emberi anyatejben egészen mások az arányok.


A tejevéssel nincs ideális kalciumbevitel, mert a tejevők csontritkulásosok is (!) és közben szervi elmeszesedésektől szenvednek.


Akkor mégis mi ideális a (tehén) tejben? Semmi.


Nem releváns D-vitamin forrás!

2014. máj. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:

Milyen orvosod mondta ezt??


Még, hogy a bolti tej egészséges.... egyáltalán nincs benne szerintem semmi jó, csak víz, és roszrossz dolgok.


De a házi az jó. Ha lehetőséged van, olyat vegyél.


Egyébként mi már kitapasztaltuk, melyik milyen.


Sparosat ne vegyél. Olcsóbb, de rosszabb.. másfél százalékosat meg amúgy se vegyél soha.


Báááár... a Mizoból van másfeles, és az nem rossz. A piros (2,8) még jobb.. meg azthiszem abból is van már 3,5.. de az már túl tömény.


Na mindegy, a házi finomabb, jobb.

2014. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

"Milyen orvosod mondta ezt??"


A pszichiáter, ugyanis depresszióm van. Előszőr voltam nála sokat beszélgettünk, azt mondta, hogy tessék tejet inni, mert abban B vitaminok vannak és azok hiánya vezethet depihez


Köszi a válaszod MinimorRris, de úgy érzem egyoldalúan támadot a tejet. Amiket felvetsz az M1-esen levő orvosi műsorban ezeket mondta a doktor "A csontritkulásos embereken gondolkozz, hát látszik hogy nem segít a tejfogyasztás és a magas Ca fogyasztás :D

"Azok egyáltalán nem fogyasztanak tejet.


A tejben D vitamin is van, ami szabályozza a Ca felszívódását és hasznosulását, tehát a tejben levő Ca az beépül D vitamin hiányában épülne rá.


"Akkor meg minek erőltetik? Nincs előnye, közben meg krónikus betegségeket okoz. " A ca beépülése és rengeteg B vitamin, ásványi só van benne. Milyenkrónikus betegséget okozna?


"Mit jelent az hogy könnyen emészthető táplálék? Én fostos leszek tőle. " "A tej nagyon könnyen és jól emészthető táplálék, ezért része különböző diétás terápiáknak is. Ha az egyénnek gondot okoz a tej megemésztése, akkor a bélben lévő, cukorbontó enzimek hiányáról van szó, ami nem általános jelenség, hanem csak az egyén egészségügyi problémája. Ez az úgynevett laktóz intolerancia, ami az európai lakosság 2–10 %-ánál fordul elő."


"Ez nem igaz. Az emberi anyatejben egészen mások az arányok. " Felnött embernek nem emberi anyatejre van szüksége


"Még, hogy a bolti tej egészséges.... egyáltalán nincs benne szerintem semmi jó, csak víz, és roszrossz dolgok. "

Az érdekelne, hogy et miből gondolod ? Mert ha csak a szomszéd idős nénik mesélik, akkor az nem hiteles forrás, hanem urbanlegend, azaz tévhit

2014. máj. 12. 17:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!