Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen naponta csak...

Egészségtelen naponta csak kétszer enni?

Figyelt kérdés

Valójában háromszor eszem.

Jobb esetekben két szendvicsem van. Az egyiket meg eszem még az első óra előtt. Ez a reggelim. A másikat nagyszünetben. Ez a tízóraim. Utána már csak négykor eszem, ilyenkor meleg ételt. Ez az ebédem és a vacsorám egyben, utána már nem szoktam enni.

Ez egészségtelen? Azt szokták mondani, hogy naponta ötször kellene enni, ezért kérdezem.


2016. jún. 20. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt hiányolom az étkezésedből.
2016. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Igen, egészségtelen.

Az 5 étkezés nem véletlenül alakult ki. Ha napi ötször eszel akkor elég kevesebbet enni egy alkalommal, így egyrészt nem terheled meg hirtelen a cukor háztartásodat, sem a gyomrodat. Sok étel (leginkább szénhidrát) evése után ún kóma vagy legalábbis fáradtság érzés lehetséges. Ha ugyanazt a mennyiséget öt felé osztod kevésbé fordul ilyen elő. Ezen kívül ha kevésszer eszel akkor a szervezeted rendszeresen éhezik. Ha éhezik akkor elkezd raktározni olyankor, mikor van. Lehet, most vékony vagy, de ez a sima út az évente néhány, eleinte szinte észrevétlen kilók felszedéséhez. A reggeli és a tízórai rendben, de a 4 órási étkezés után még minimum egyet betennék lefekvés előtt kb. 1 órával, utána megpróbálnék egy ebédidős ebéded is. Fontos a változatosság is. Pl. nem lehet egy étkezésben csak gyümölcs (szénhidrát) fehérje (hús, bab, stb.) nélkül.

2016. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem, sőt vagyunk páran, akiknek a napi 1-2 étkezés az egészséges, ez a természetes ritmusunk, szenvedünk és enerváltak vagyunk máshogy, a fogyásban is sokat tud segíteni a kevesebb evés, ha az ember olyan. Másoknak persze egészségtelen lehet ugyanez.


Inkább a napi 3 étkezés a jellemző, sokaknak aberrált 5-ször enni, sokszor madáradagokat, ami semmire se jó... Néha fogyózóknál látszik, hogy alibiből rak be falatnyi tízórait és uzsonnát, igazából 3 rendes étkezése van. Ez nálam is látszott, 5 étkezésnél is az ebéd és a vacsora tette ki szinte a teljes kalóriamennyiséget, nem véletlenül, ráadásul akkor is időszakos böjtben ettem, miközben azt se tudtam, hogy mi az időszakos böjt. Csak követettem a testem jelzéseit s úgy ettem, ahogy jólesett.


Ha te nem vagy éhes este s később sem okoz gondot (úgy értem, nem éhezel meg pont lefekvés előtt vagy nem gyengén, kiéhezetten kelsz), jó a közérzeted, sok az energiád, akkor mégis minek egyél?

A napi összbevitel és a saját ritmusod követése messze a legfontosabb. Mások elvárásai már kicsit sem azok. Az ember sokszor szeret egyszerűsíteni s mindenkire ráhúzni ugyanazt, de ez nem mindig működik...

2016. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3.: Az időszakos koplalás (IF) gyerekeknek kifejezetten nem ajánlják, sem nőknek, mert utóbbiaknál akár menstruációs zavarokat is okozhat. Elsősorban felnőtt férfiaknál vált be a kísérletek szerint. Aki az első óra előtt eszik -mint a kérdező- az valószínűleg nem felnőtt.

A gyerek inkább egyen többször és vigye be rendszeresen a vízben oldódó vitaminokat, tápanyagokat hogy rendesen fejlődjön, tudjon koncentrálni, stb.


A madár adagnak meg két lényege van: sose érezze az éhséget, de ne is telítődjön el, mert mindkettőnél elveszi a mentális figyelmet az egyéb dolgokról. Másrészt pedig ha nagy adagot eszik valaki akkor az inzulin szintje olyan táncot jár, amitől -főleg gyerek és időskorban- diabetesz alakulhat ki.


A mai gyerekeknek rengeteg torna órája van és sokat mozognak. Ez esetben az IF-hez ajánlanak fehérje kiegészítést. Akkor már inkább rendes, teljes értékű étkezés, ami a fehérjét, szénhidrátot, vizet, ásványi anyagokat is pótolja.


Majd felnőttként mindenki kísérletezzen, használja akár az IF-et is, vagy bármit ami neki tetszik és úgy érzi jól van tőle.

2016. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!