Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 15 évesen naponta (pár naponta...

15 évesen naponta (pár naponta délután) egészségtelen meginni egy kávét?

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt, bár nem is egészséges. Ha energia italoznál, az sokkal rosszabb lenne.
2015. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, de teljesen fölösleges. 15 évesen képesnek kell lened arra, hoyg elegendőp alvással teljesíts az iskolában és otthon is tudj még tanulni koffein nélkül.
2015. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minek neked a kávé tiszta sárga lesz tőle a fogad .
2015. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kávé talán a leginkább túlreagált dolog az emberek szemében. Azt mondják napi 1-2 kávé egészségmegőrző hatású. :) Mondjuk tinikorban inkább a napi 1-nél kellene maradni, 2-től több pedig már tényleg káros, koffeinnek valóban van egy limitje.

Ja mindez akkor igaz ha egyébként a kóla, kakaó és csoki nem a barátod. Mert ha igen, akkor viszont együtt nagyon sok.

2015. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 11 évesen megváltozott az életkörülményem, az a lényeg, hogy amit anya lefőzött kávé, annak ő csak a felét itta meg, és nagyim nem tudta már meginni a másik felét. Ezért mindig egy pohár tejszínhabbal kezdtem a napot, pár kiskanál kávéval "leöntve"...imádtam. Aztán 1 év múlva már fordítva volt. Főzött kávé, nem az instant.

Most 25 vagyok, megiszok napi 1-2 kávét, imádom az ízét, de általában elég napi 1-2, az elsőt szinte függőségből iszom (bár volt már, hogy kimaradt, és nem vettem észre), a másodikat ebéd után szoktam, leginkább azért, hogy ne aludjak be a munkahelyemen, mert kicsap a főnök, és akkor nem lesz pénzem kávéra:D:D

És egyébként nagyjából egészséges vagyok. Ha van valamilyen kisebb betegségem, arról sem a kávé tehet.

Tökéletes az emésztésem, nincs se hasmenésem, se székrekedésem, semmi. És imádok másnak különleges kávét készíteni:) Vendéglátós vagyok, és ez a legjobb az egész munkában:D

2015. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt mindenki olyan paranoid, de most realisztikusan.


Egy espressoban a koffenitartalom: 77 mg


Egy bögre fekete teában a koffein tartalom: 70 mg


Egy kis kocka csokiban a koffein tartalom: 14 mg


Tudod mit itatnak az ovisokkal a napköziben? Fekete teát egy lórugásnyi cukorral és citromlével. Egy vödör csokit szintén simán lenyom minden kisgyerek.

na most ami a kotyogósban neked lejön, az dupla espresszo, szóval mondjuk hogy egy kávé, az két bögre tea.


Amit ne igyál, az az enerigia ital. Azon kívül, hogy 250 ml cuccban van 80-100 mg koffein, még tele is van mindenféle vicces vegyi anyaggal, ízfokozóval, édesítővel.



Szóval hideg fejjel végigszámolva az a kávé nem maga a Sátán, koffeint veszel magadhoz más forrásból (gyanítom a kávétól nagyobb mennyiségben, én pl. napi 4-5 teát megiszok így ősszel-télen).

A fogadat tényleg megfogja, ahogy a meggy, a tea, a szeder, és pl. a cékla is. az emberek nagy része nem tejberizsen meg fehér zsömlén él, mindenkiét megfogja. Kultúr ember viszont mossa a fogazatát és eljár fogorvoshoz, és így a mosolyoddal se lesz baj.



Szóval szerintem nincs vele baj, ameddig nem nyakló nélkül döntöd magadba a koffeint, hanem megmaradsz egy mérsékelt adagnál.

2015. szept. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. szept. 20. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!