Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízzak? Bevált recept?...

Hogyan hízzak? Bevált recept? Mindent meghallgatok!

Figyelt kérdés

Több mint egy éve tartom a súlyom(42kg)a magam 1.58cmemmel és már nagyon unom a volt barátommal is azért mentünk szét mert a nagyobb seggű nőket vigzsgálgatta és nagyon rossz érzés kívülállónak lenni a sok csini csajszi mellett..

Kb.napi 4x eszem de mint látható nemsegít 1hete kezdtem edzeni gugolok napi 3x 50et és napi 1x felüléseket végzek

Egyszerűen képtelen vagyok hízni😢😢😢 segítsetek

18L


2016. jún. 21. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok rozs kifli olívaolajjal , sült burgi , mogyorókrém , banán , sok víz , csoki csokis keksz , barna rizs majonézzel . Főleg estefele egyél és ne fuss se gyúrj .
2016. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs fix recept, mindenki más és van, aki nem tud eleget enni.

Rólad pl. fogalmam sincs, hlogy mennyit eszel, erről nem írtál. Az mégis mit számít, hogy hányszor eszel? Napi egy étkezéssel is simán lehet hízni, ha az ember tud eleget enni (s nem olyan fajta, aki sehogysem szed fel zsírt. bár szerintem nincs ilyen, csak van, akinek embertelen mennyiség kell a lassú fogyáshoz, kis többletnél lazán begyorsul az anyagcsere s ugyanúgy stagnál az ember, mint kevesebb evéssel).


Nem tudom, mennyire könnyen szedsz fel zsírt, ha eszel, de mivel a súlyod alapvetően OK, ha nem vagy izmos, s amúgyis a kerek fenék nagyrészt izom, célszerűnek tűnhet, hogy inkább tömegelj. A guggolás jó, de heti 3-szor 3 sorozat bőven elég, pihentetni is kell az izmot, inkább súlyt kéne használni, mert az üres guggolás az nem olyan hatékony. Vagy kitöréseket, az súly nélkül s nagy ismétlésszámmal is gyilkos tud lenni. Fenékre nekem csípőemelés megy, szintén súllyal :) Persze a guggolás is érinti a feneket is, főleg megfelelő terpesznél (szélesebbnél talán?), de inkább combra van, persze az is kell. Ahogy karra is edzeni kell s mindenre.


De ha edzel, akkor még többet kell enned, így kontraproduktív is lehet, ha az neked nem megy.


Ha nekem kéne híznom, pont ugyanazzal az étrenddel tennépm, amivel fogyni próbálok, csak mások lennének az arányok és mennyiségek. Igazából nincs hizlaló étel, csak a kalóriatöbblet hizlal. Azért hormonálisan vagy egyéb okokból vannak hízást elősegítő ételek, de a kalóriaegyenlegen múlik a legtöbb.

Tapasztald ki, miből tudsz sokat enni. Ha a térfogattal van gond, nyilván ne joghurtból akarj kalóriát bevinni (van, aki láthatóan azt teszi, s még azt mondják, a homo sapiens viszonylag intelligens faj. szerintem is, de nem minden egyede, nagy a szórás).

Nekem a sok szénhidrát és a sok zsír is kalóriatöbbletet okoz, de ebből csak az utóbbi lehet egészséges és jóleső számomra. Más pedig pl. nem bírja a sok zsírt, de sok szénhidrátot igényel, annak az az út. De nem mindegy, hogy hatalmas víztartalmú főtt rizsből próbál enni napi 1 kilót (ami még nem is sok kalória 80% víznél) vagy valami töményebb szénhidrátforrást használ. A térfogat azért sokaknak bekavar egy szint után, ezért jobbak a töményebb ételek, ha sokat kell enni. Bár lehet kivétel, amennyiben a töményebb étel túl jól laktatja az embert, míg pl. közepesen kalóriadús zöldségből (pl. répa) kilószámra tud enni.

Tényleg nincs fix recept, hiába mondok valami másnak beválót, ha te megeszel 5 dekát és fél napig tele vagy.

2016. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyszeruen nincs etvagyam!lehet ez a baj hogy tenyleg van mar mikor undorral eszem!

13(!)honapja 42kg vagyok akkor szerinted nincs olyan h valaki nemtud hizni? Elo pelda vagyok sajnos😢😢😢

2016. jún. 21. 22:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Vitamin- és nyomelemhiány is okozhat étvágytalanságot, nem ártana szedned valamilyen készítményt. Lehet az is, hogy túl kevés fehérjét vagy zsírt eszel. Jó lenne látni a szokásos étrendedet.

Édességekkel, csokival hízni nem jó ötlet, inkább valami egészségesebb és táplálóbb étrend lenne a jó.

2016. jún. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!