Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítenetek recepteket illetve...

Segítenetek recepteket illetve jó alapanyagokat ajanlani?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és másfél éve járok konditerembe. Bevallom, eddig inkább hobbiból jártam és a közepes megerőltetés mellett nem ettem valami egészségesen, így csak kicsit látszik az edzes az alakomon. Szükségem lenne olyan alapanyagokra és receptekre, amik olcsóak de egeszsegesek es a fitt alak elérését szolgálják. Sajnos nem engedhetek meg magamnak állandóan draga liszteket és stb... De ennek ellenére jó lenne ha tudnék változatosan étkezni és nem csak rizset halat es salátát ajanlanatok :) Még egy kérdés: milyen vitaminokat es egyéb étkezés mellett ajánlott kiegészítőket ajánlatok a még nagyobb sikerért? Előre is köszönöm!

2016. jan. 9. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A testépítésben többet tudnak segíteni, de pár dolgot írok.

Nem kellenek drága lisztek, igazából semmilyen sem.

Sok más gabona is van, zab, köles, egyeseket a glutén sem zavar s kenyeret eszik (a teljes kiőrlésű lassabb felszívódású, de a testépítésben a gyors ch nem gond, edzés után semmiképp, s gondolom, előtte sem).

Multivitamint szokás szedni, egyebet jó étrenddel annyira nem fontos, főleg viszonylag kezdőként, később van, aki karnitinkúrát tart, de ehhez nem értek.

Tehát, rizs helyett lehet sok más gabonát, hal és csirkemell helyett rengetegféle húst (max. több lesz a zsírbeviteled, ez sem feltétlenül gond, valamennyi úgyis kell), saláta helyett ott van kismillió zöldség... De játszhat a krumpli is, az olajos magvak direkt jók...

Inkább egyénileg lehet gond valamelyik fentiből, van, akinek érdemesebb ezt vagy azt kerülni, mert nem tesz neki jót (pl. éhes lesz tőle s a kalóriatöbblet elérésével eleve nincs baja, így csak jobban zsírosodik)...

Tojást is ehetsz, túrót is. Sok lehetőség van.

2016. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!