Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kalóriadús ételek?

Kalóriadús ételek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok, szeretnék elkezdeni tömegelni, de nem tudom, hogy hogyan álljak hozzá. Sok-sok kaja, azt tudom. Írnátok magas kalória és fehérjetartalmú ételeket? Kerestem neten, de csak szalonnát találtam, ami olyan. Gyümölcsöket írnak nagyon, de azt kétlem, hogy abból nagyon lehetne hízni...
2016. jún. 25. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig lehet a gyümölcstől hízni, csak a legtöbbünknek nem érdemes.

Nem futottál még bele a tipikus tömegelő étrendekbe? A legtöbb testépítő szénhidrátra alapoz, kevés zsírral (1 g/tskg), 2g/tskg fehérje mellett. Tiszta étkezés, olvass utána.

A szalonna inkább a ketogén stílushoz passzol, s persze nem akárkinek megfelelő :) A fehérje ott kicsit kevesebb, a szénhidrát nagyon kevés, a zsír hordozza az energiát.

Szóval célszerű választani, szénhidrátra vagy zsírra alapozod a kalóriabeviteledet, ez erősen befolyásolja a választandó ételeket... Bár mindkét stílusban OK pl. a tojás vagy az olajos mag, mennyiség kérdése.

Fehérjeforrásnak a legegyszerűbb húst, túrót, sajtot, tojást fogyasztani.

Az nem igazán kell, hogy az ételed kalóriadús legyen, lightosabb cuccokból is lehet sokat enni, bár több kiló étel valamiért nem mindenkinek megy le.

2016. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2016. jún. 25. 23:58
 3/3 anonim válasza:
Meki
2020. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!