Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gluténmentes diéta milyen...

A gluténmentes diéta milyen gyorsan hozhat javulást a lisztérzékenység tüneteiben?

Figyelt kérdés
Nemrég diagnoztizáltak lisztérzékenységgel, elötte csak laktózérzékenységről tudtam. Elkeztem a gluténmentes diétát, de eleinte voltak napok amikor ettem gluténtartalmú élelmiszereket is, mivrl nehéz volt a hirtelen átállni. Szerintetek milyen gyorsan hozhat javulást a diéta? Mi a tapasztalatotok?

2016. júl. 3. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A tünetek már pár nap alatt enyhültek, pár hèt alatt szüntek meg teljesen.
2016. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Néhány hét alatt teljesen jó voltam én is, a laborom pedig a 3 hónap után szintén jó lett.

Figyelj oda nagyon, nem ugyanaz, mint a laktózérzékenység, nem lehet melléenni, mert csúnya dolgokat okozhat :(

2016. júl. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kell segítség, szólj :)
2016. júl. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyorsabb a bélrendszer gyógyulása, ha legalább egy ideig semmilyen gabonát sem eszel. Az átállás nekem is nehéz volt kb. 1-2 hétig, de utána már érezhető volt a javulás (én a GAPS étrendet követem).
2016. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ikonstar ***** válasza:

Teljesen egyéni, hogy mikortól lesz valaki jobban. Függ attól, hogy mennyire károsodtak a bélbolyhok, és függ a regenerálódási képességtől. Ez lehet gyors, de akár egy évnél több idő is. A diétát nagyon szigorúan tartsd, itt egy melléevést is büntet a szervezet, a glutén belül rombol az autoimmun reakció miatt.

A laktózintolerancia lehetett a lisztérzékenység miatt is. Meg kéne vizsgáltatnod, hogy genetikai eredetű-e nálad. Ha nem, akkor idővel elmúlhat, ahogy regenerálódnak a bolyhok.

2016. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, a tünetek javulása vagy megszűnése nem jelenti azt, hogy vissza lehet térni a gluténfogyasztásra. Azaz a gluténmentes diéta egy életre szól, ha nem akarsz ugyanoda jutni.

A tünetek javulása valóban nem egyenlő a vékonybél teljes gyógyulásával, ami felnőttek esetén 0 glutén mellett is legalább 2 évre tehető (én ezt olvastam).

2016. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az én tüneteim a lisztérzékenységre nem voltak olyan egyértelműek: puffadás, hasfájás, vashiány, d-vitaminhiány, gyomorproblémák, bőrproblémák, fáradékonyság, rossz közérzet, soványság.

Remélem hosszútávon legalább csökkenni fognak!

2016. júl. 4. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is majdnem ugyanilyen tüneteim voltak. Szerencsére a kezdeti fázisban vették észre a gluténérzékenységet, de így is kellett 3 hónap, mire a tünetek teljesen eltűntek.
2017. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!