Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekkora lehet vajon az ideális...

Mekkora lehet vajon az ideális testtömegem?

Figyelt kérdés

Néztem online testömeg indexet de szerintem nem helytálló a mérése. Ugyanis más a genetikám.

Pl a kezeim csontosak és a csuklom: kereken 20cm kerületű. 57 a fej kerületem 192cm magas vagyok 121kg izmos testalkatú 27 éves férfi. a testömeg index szerint 75kg lenne a normális. 2011-ben a játomcsontom a bordáim a minden csontom kilátszódott izomzat nélkül és 97 kg voltam. Úgy neveztek hogy anorexiás pedig csak keveset ettem. 115 kg-osan még mindig nem voltam vastag molett vagy mackós és most 120kg-osan úgy nézek ki mint egy medve. 120 a derékbőségem, és érzem hogy szűkösek a ruháim. A leírtakon kívül hogy tudhatnám meg hogy mennyi lehet az ideális testtömegem?



2016. júl. 10. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a testtömegeddel, inkább a testzsírszázalékod legyen megfelelő.

Pont az egyéni különbségek s az izomtömeg miatt nem lehet kiszámolni, hogy milyen testtömeggel nincs feleslege az embernek. Hogy mi az ideális, abban pedig még az ember ízlése is benne van vastagon.

192 centihez nekem bizonyára 100 fölött lenne az ideális, vagy amit össze tudok hozni naturálban izmosan és viszonylag szálkásan... :D De van, aki nem akar izmos lenni, joga van hozzá.

2016. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kössz
2016. júl. 14. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!