Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavarom lehet? Ha igen...

Evészavarom lehet? Ha igen akkor mi ez?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos testsúlyom van. 164 cm, 52 kg. Egy éve elkezdtem egészséges kajákat enni. Fél éve vegetáriánus vagyok és próbálom elhagyni az összes állati eredetű ételt. Ez így szép és jó, csakhogy vannak időszakok, amikor nem akarok enni. Tudom hogy nem vagyok kövér, de szeretnék vékonyabb combokat (amik a sport és a genetika miatt vastagabbak mint kellene) ezért van, hogy nem eszek vacsorát, néha számolom a kalóriákat is. Amit alapból nem szoktam, mert növényi alapú az étrendem és általában nem érdekel hány kalória van a rizsben amit eszek. Viszont néha meg azt is kiszámolom hogy a teában mennyi mézet tettem. Néha úgy látom, csinos vagyok, néha viszont utalom a derekam és a combjaim. Egy napi étrendem kb. Ilyen:

Reggeli: 2 fagyasztott banánból fagyi, 1-2 barack, sárgadinnye

Tízórai: egy banán

Ebéd: gyümölcsleves vagy zöldséges rizs, vagy tojás mentes tészta zöldséggel

Vacsora: 1-2 barack, 1 alma, 1 banán tehát gyümölcs saláta

Általában nem korlátozom az adagokat, annyit eszek ami jól esik. Néha viszont megmérek mindent és kiszámolom hány kcal van benne. 50 kg akarok lenni, nagyon szeretek jókat enni, viszont néha nem akarok, akkor se ha éhes vagyok, ha számolom a kalóriákat akkor kb napi 800at eszek csak. Amúgy meg nem tudom, szerintem 1200-1500 körül

Nem értem, hogy mi ez..valaki tapasztalt már ilyet? Ez étkezési zavar vagy nem? Ha igen akkor mi ez?

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. júl. 13. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Te jó ég! Te semmi fehérjét nem eszel! Már most alultáplált vagy, és ez csak egyr rosszabb lesz! Nyilván vashiányod is van, és még annyi zsiradékot se fogyasztasz, hogy a zsírban oldódó vitaminok oldódjanak. Evészavar ám a javából. Csodálom, hogy még nem vagy beteg!
2016. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de a tésztához, rizshez általában babot is eszek, amiben sok fehérje van. Néha mogyoróvajat is szoktam enni (1-2 teáskanál naponta) ami szinte csak zsír ( na meg van benne fehérje is)
2016. júl. 13. 11:04
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

ugyanaz, mint az első, de én már ott röhögtem, hogy az izmoktól túl nagy a combod.

Fehérje nélkül alig lehet rajtad izom.

Minden gyümölcs csak szénhidrátot tartalmaz, és attól hízik mindenki, nem a genetikától.

Az anorexia és a vega szorosan összefügg ...

2016. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

én 80kgosan férfiként napi fél kg húst eszek.

Ne gyere már a teáskanállal.

2016. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
8 éve lovagolok ami azért eléggé erősíti a combokat, hidd el, hogy nem pálcikák és régebben ettem húst, az izom nem tűnik el csak úgy, főleg hogy heti 4x edzek.
2016. júl. 13. 11:15
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
az izom lazán eltűnik fehérje nélkül az izmot lebontja a szervezet.
2016. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Akkor gondolom ez nem izom..

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2016. júl. 13. 11:32
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
ne akard már megmagyarázni, hogy nálad nem érvényes a fizika, biológia
2016. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, biztosan jobban tudod nálam, hogy nézek ki ;)
2016. júl. 13. 15:12
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem látszik a feltöltött képed, töltsd fel újra. És ne ellenségnek tekintsd a jótanácsot. Ha nekünk nem hiszel, kérdezz orvost.
2016. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!