Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerinteteki evészavaros...

Szerinteteki evészavaros vagyok /evészavarom van?

Figyelt kérdés

Amióta hirtelen fogytam sokat vigyázok az alakomra, persze néha néha csalok egy kicsit, de úgy gondolom, az kell is. Ma amikor a boltban voltam, nézegettem az édességeket,mert tulajdonképpen azért mentem oda mert nagyon megkívántam. Egy idő után szörnyen éreztem magam,szó szerint lelkiismeret furdalásom volt, ez gyakran jelentkezik evés után,szinte mindig,néha kicsit jobban,másszor kevésbé. Aztán végül semmi édességet nem vettem. A furcsa az, hogy a rossz érzés akkor is jelentkezett, amikor csak arra gondoltam, hogy eszem. Kicsit túlzás,hogy attól félek,akkor is hízok,ha csak gondolok az evésre. Ez szerintem nem normális, aki tud a témáról valamit, kérem szóljon hozzá...

Még annyit, hogy észrevettem, akkor érzem jól magam a bőrömben,és csinosnaki magam,ha már korog a hasam.


2016. jún. 13. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
KEzdődő anorexia. Még MOST kezeltesd magad, mert bajok lesznek.
2016. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem normális és igen, ez lehet kezdődő anorexia, ennyiből persze én meg nem állapítom, de vannak gyanús jelek, amik az anorexiánál pont ilyenek. Akármi is ez, nem normális.


Az édesség elutasítása még nem zavarna, az normális egészségtudatosságból vagy hasonlóból is jöhet, de hogy evés után lelkifurdalás... Nézd, ember vagy, fizikai testtel, enned KELL. Inkább akkor legyen lelkifurdalásod, ha sokáig nem eszel, bár inkább akkor se, csak egyél.

Az anorexiásoknál, de másnál is lehet az, hogy az ember szereti, ha éhes és korog a gyomra, úgy érzi, ő az irányító, parancsolni tud magának, erős... Mivel fogytál és nem akarsz visszahízni, ez könnyen bekavarhat, kissé átestél a ló túlsó oldalára s már félsz a normális evéstől is. Sajna ez nem olyan totális dolog, mint valami drogról leszokás, hisz enni továbbra is kell, csak nem mindegy, mennyit.


Nem tudom, hogyan fogytál, de bele lehet csavarodni kicsit, egy érzékenyebb embernek főleg. Most kell észnél lenned, hogy ne sodorjon el ez a beteges hozzáállás... De azt már nem tudom, ezt hogyan tedd és sikerülhet-e neked egyedül vagy segítségre van szükséged.

2016. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld jel. Eleinte odafigyeltem hogy mit eszem, úgy kezdtem el fogyni, de ha jól emlékszem éheztettem is magam egy darabig. Amikor edzem, akkor sem érzem úgy hogy ennem kéne... nem is. Jobban megfogalmazva, érzem hogy kissé legyengülök,de akkor sem szabad ennem,úgy érzem. Már figyelem a kalóriákat mindenben, és már az életem az evés -illetve annak megakadályozása körül forog. Nem merek enni, ha eszem, sokszor szégyenlem magam. Evés után mindig azt hiszem, hogy hízok.
2016. jún. 14. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!