Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek az normális ha 12...

Szerintetek az normális ha 12 évesen én vegán vagy vegetáriánus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus,Vegán

2016. júl. 22. 05:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%
Hát...van előnye is és hátránya is. Halról azért ne mondj le ,hisz az sok helyen nem is hús...
2016. júl. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
59%
Abszolút normális. 7 éves korom óta nem eszem húst, 13 évesen lettem vegán. Most itt vagyok, teljesen egészségesen, majd kicsattanok, pedig mindenki jött azzal, hogy ez milyen rossz a szervezetemnek. Hülyeség. Egyrészről, sosem vagyok beteg, másrészről, annyit ehetek, amennyit csak akarok, mert annyi energiám van, mint azelőtt még soha. Az állatok és a Földünk védelméről már nem is beszélve!
2016. júl. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szempontból? Ha az szeretnél lenni, hát légy az, ne érdekeljen más véleménye :)


Egészségnek állítólag nem a legjobb, ha kihagyod az állati fehérjéket, de ez nem jelenti hogy megbetegedsz vagy sokkal korábban halsz meg mint a húsevők, szóval ne aggódj :)

2016. júl. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Ne itt kérdezd, hanem az orvostól! Növésben vagy, nagyon komoly betegséged lehet majd később. Az ember minden evő.
2016. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Mint előttem már írták, fejlődésben vagy. Épp ezért nagyon oda kell figyelned az ételek fehérjetartalmára, különösen, ha tejet, tojást sem eszel.

És amint a szervezeted jelez valamit, azt vedd komolyan!

2016. júl. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
31%
Nem normális.
2016. júl. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Így semmi mást nem nézve abszolút normális az eszme, mert teljesen logikus életmód, maximálisan megértek minden vegetáriánust és vegánt és tisztelem őket. Viszont azt kell mérlegelni, hogy minden ember teste másképp reagál bizonyos életmódokra. A barátom például ha egy hétig nem eszik húst, gyengének és erőtlennek érzi magát (lepontozhattok, de próbálkoztunk, a fehérjebevitel megvolt ugyanúgy) én viszont nem, nem is kívánom a húst, nem esik jól, meg mostanában a tojás sem. De a tej például lemegy és lent is marad :) Tapasztald ki, nagyon figyelj oda a tápanyagbeviteledre, esetleg kérd dietetikus tanácsát, mert egy fejlődő szervezet vagy, nem szabad most belerondítanod a fejlődésedbe (nem a veganizmussal, hanem pl. azzal, hogy nem helyesen táplálkozol). Sok sikert kívánok :)
2016. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

#4: "Az ember minden evő."


Ez csupán tetszőleges biológiai klasszifikáció, mely főleg az élőlény természetes körülmények között fogyasztott étrendjére utal. Önmagában ez nem árul el semmit arról, hogy képes-e az adott élőlény állati eredetű étel fogyasztása nélkül optimális egészséggel élni. Nézzük a tényeket: Ma már senki nem tagadja, hogy egy jól megtervezett vegán étrend optimális egészséget biztosít. A legnagyobb egészségügyi szervezetek ezt mind elismerik, köztük: Academy of Nutrition and Dietetics, the American Diabetes Association, the American Heart Association, the British Dietetic Association, the British Nutritional Foundation, Dietician’s Association of Australia, Dieticians of Canada, Heart and Stroke Foundation; kutatási és oktatási intézmények, úgy mint: Mayo Clinic, UCLA Health Center, University of Pennsylvania School of Medicine, University of Pittsburgh School of Medicine; kormányhivatalok, pl. British National Health Service, U.S. National Institutes of Health, U.S. Department of Agriculture, U.S. Department of Health and Human Services, és a listát még folytathatnám. Hogy idézzek az ADA-tól: "It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes."


Kérdező: Ha vegán szeretnél lenni, ne egyik napról a másikra válts, hanem mindenekelőtt olvass utána az egészséges vegán táplálkozás alapjainak. Pár mondatban nehéz lenne ezt összefoglalni, (ajánlott olvasmány Jack Norris R.D. Vegan for Life című könyve, ebből mindent megtudsz a témáról) de itt van néhány általános útmutatás:

Először is a legfontosabb dolog, és ezt ki kell emelni: Vegán étrenden SZÜKSÉGES a B12-vitamin pótlása. Vegán dietetikusok ajánlása B12-re általában napi 25-100 mcg cyanocobalamin nyelv alatti vagy rágótabletta formában, vagy heti kétszeri 1000 mcg cyanocobalamin nyelv alatti vagy rágótabletta formában. Fent páran említették a fehérjét, ezzel vegánoknak általában nem szokott problémájuk lenni. Minden esszenciális aminosav megtalálható növényekben, hüvelyesek és szójatermékek kifejezetten optimális forrásai. Ezen kívül általánosságban úgy kell összeállítani egy vegán étrendet, hogy a megfelelő mennyiségű zöldség (5 adag/nap), gyümölcs (2 adag/nap), magvak (1-2 adag/nap), hüvelyesek (3-4 adag/nap) és gabona (6 adag/nap) bevitele meglegyen (esetleg még ha nem vagy kint eleget a napon, akkor szedsz egy D-vitamin kiegészítőt). Emellett érdemes odafigyelni még egyes mikrotápanyagok, például a vas, cink, kalcium és A-vitamin bevitelére.

2016. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Igen, normális, hogy érdekel az eészséged, az állatok, a föld jövője stb. Ha bármiben kérdésed van, írj bátran (dietetikusnak tanulok, hátha tudok segíteni) Csak így tovább!
2016. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenevőként kezdtem el hobbi szinten súlyzós edzést végezni. Aztán 8 éve vegetáriánus, 3 éve pedig vegán lettem, és sem izomtömegben, sem egészségben nem tapasztaltam hátrányát. (Egészségben csak előnyét.)


Amit ajánlottak előttem könyvet az tökéletes. Ha inkább magyart keresnél, Váradi Tibor könyveit ajánlom.

2016. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!