Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan, aki egyedül...

Van itt olyan, aki egyedül gyógyult ki az anorexiából vagy más evészavarból? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Anyukám megmondta, hogy nem óhajt pszichológust játszani, van elég dolga. Szerintem ez teljesen jogos, nem akarom még jobban nehezíteni az életét. A barátnőimet sem szeretném terhelni, ők amúgy sem értenek meg.

Egyedül szeretnék cselekedni. Ti hogy csináltátok? Milyen módszerek vannak, amik sikerre vezetnek? Szeretnék újra vidám lenni egészséges gondolkodással.


2016. júl. 22. 19:59
 1/2 Szintis Zoli ***** válasza:

Amikor már nagyon sovány voltam, számolni kezdtem a makróimat, így meg mertem enni a stagnáláshoz szükséges mennyiséget, így nem fogytam tovább.

Ahogy telt az idő és lazult a dili szorítása, mertem növelni a bevitelt és elkezdtem spontán hízni. Amikor már tudtam, mennyitől hízom heti 0,3-0,5 kg-ot és nem voltam életveszélyben, elkezdtem súlyzós edzeni és testépítő táplálkozni. Így lelkileg is könnyebb volt kalóriaplusszban (l)enni, hiszen tudtam, hogy mindne falat a céljaimat szolgálja.

Idővel a dili fokozatosan engedett és egyre kevésbé foglalkoztatott az alakom, mégis egyre jobban tudtam kinézni.

A kontroll segített túlélni és biztonságot adott addig, amíg elég idő el nem telt ahhoz, hogy az agyam felül tudja írni a rossz programot. Nehéz és hosszú út volt, mert minden változtatásnál, emelésnél féltem az eredménytől. Kicsit az is benn van, hogy unalmas lett az élet fontos dolgai helyett a hülyeséggel foglalkozni. De ehhez sok idő kell.

Nem hiszem, hogy ez lenne az általános megoldás. Hosszú és nehéz út volt és most sincs még vége, de jobb, mint a semmi.

2016. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez mindenképp szakember segítsége kell / kellene....18 éve élek ezzel a "betegséggel"....tudom, hogy tönkreteszem magam, bele is halhatok, de képtelen vagyok változtatni 😩 Én így érzem jól magam a bőrömben!
2016. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!